Hasta Yorumları
VİDEOLAR

Yüze Yağ Enjeksiyonu

telefon +90312 220 4426
Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüze Yağ Enjeksiyonu Ankara

Yaşlanma ile yüzdeki yağ hacminde kademeli bir kayıp olur. Yanaklarda dolgunluk kaybı ve göz altındaki çöküklükler yorgun bir ifade verir.

Yüzde aşağı doğru indikçe nazolabial kıvrımlar (gülme çizgileri) dudak kenarından aşağıya inen çizgiler daha belirgin hale gelebilir.

Yaşlanma belirtilerini tersine çevirmenin yolu, doğal yaşlanma sürecinde kaybedilen yağın yerine konarak olması gereken gerginlik ve hacmin tekrar kazandırılmasıdır.

Yüze yağ enjeksiyonu amacı, yaşlanma sürecinin belirtilerini tersine çevirmek ve yüze genç bir şekil kazandırmaktır. Yüze yağ dolgusu (yüze yağ enjeksiyonu) yüzün belirli bölgelerini gençleştirmek veya hacim kazandırmak için hastanın kendi yağını kullanan bir prosedürdür.

Karın, bel, iç uyluk veya diz gibi bölgelerden alınan yağ saflaştırılır ve küçük ve keskin olmayan kanül kullanılarak yüzün önceden belirlenmiş bölgelerine yeniden enjekte edilir. Yağın normalde olması gereken ve yaş ile erimiş olan anatomik dağılımına verilmesi durumunda doğal ve güzel bir sonuç elde edilir.

Yağ dokusu kök hücreden en zengin dokulardandır. Kök hücreler, yıpranmış, eskimiş veya hasarlı hücreleri değiştirmek için vücudumuzdaki herhangi bir hücre tipine dönüşme potansiyeline sahip çok az sayıda, özel hücrelerdir.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Kalıcılık

Vaser liposuction ile alınan yağlarda görülmüştür ki %80 ler varan kalıcılık elde etmek mümkündür. Yağ enjeksiyonu kalıcılık oranını dokuya ve yağa saygılı mekanizması ile sağlar. Yağları parçalamadan bağlı bulunduğu kompartmandan ses dalgaları ile koparır ve çok ince ve travmatik olmayan kanüller ile almamıza izin verir.

Yağ enjeksiyonu ile birlikte yağdan elde edilen kök hücre uygulaması ile hem yağın kalıcılığı arttırılır, hem de kök hücreler yardımı ile hasar gören hücrelerin hayatta kalması, büyüme ve onarımı sağlanabilir. Bu hücrelerin gençleştirici kabiliyetinden yararlanarak, yüzün genç bir görünümü doğal olarak iade edilebilir ve yaşlanma sürecinin etkileri tersine çevrilebilir. Fasiyal yağ grefti, etkili olduğu için kanıtlanmış teknikler, iyi eğitilmiş bir cerrah tarafından gerçekleştirildiğinde, sonuçların elde edilmesinde tutarlı olabilir.

yüze yağ enjeksiyonu

Yüze Yağ Enjeksiyonu Zararları

Yüze Yağ enjeksiyonunun başarılı bir şekilde yapılması için cerrahın tecrübesi, uygulamanın VaserLipo ile yapılması, ameliyat öncesi planlama, uygun enstrümantasyon ve titiz bir cerrahi teknik önemli bir yer tutar. Lazer liposuction yağ dokusu enjeksiyonu amacı ile kullanılamaz.  Zira lazer liposuction ile alınan yağlar parçalanacağından enjekte edileceği yerde kalıcılık oranı düşüktür. Yüze yağ enjeksiyonu zararları denilince sadece aşırı ve olması gereken yerlerin dışında bölgelere yapılan yağ enjeksiyonları sayılabilir. Yüze yağ enjeksiyonu sonrası ödem  kısa sürer ve minimaldir.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Süreci

Yüze yağ enjeksiyonu için alınacak bölgesel yağlar genel veya lokal anestezi altında alınabilmektedir. Burada hastanın ve cerrahın tercihleri önem arzeder. Yüze yağ enjeksiyonu sürecinin uygulama kısmı cerrahi bir işlem olduğundan ameliyathane şartları ve sterilizasyon koşulları altında olacaktır. Yüze yağ enjeksiyonu öncesinde kan sulandırıcı alınmaması gereklidir. Karın, bel, bacak veya diz gibi bölgelerden travmatize alınan yağlar keskin olmayan özel atravmatik kanüller ile yüzde ihtiyaç duyulan bölgelere enjekte edilir. Yüze yağ dolgusu yapılan hastalar aynı akşam evlerine gidebilirler. Yüze yağ dolgusu işlemihastanede kalış gerektirmez. Yağ enjeksiyonu öncesi isteyen hastalarımızın yüze yağ enjeksiyonu öncesi ve sonrası fotoğrafları ile katettiğimiz aşamayı değerlendirebilmekteyiz.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2020

Yüze yağ enjeksiyonu fiyatları uygulama şartları, kullanılan teknik ekipman (Vaser liposuction veya geleneksel liposuction) ve uygulama yapan cerrahın tecrübesi ile orantılı olarak değişiklik gösterir. Yüze yağ enjeksiyonu fiyatı Ankara, yağ dolgusu ile birlikte yapılacak ek prosedürler ile de değişecektir. Yüze yağ dolgusu ile birlikte tüm gövde veya tüm bacak liposuction ve şekillendirme eklenecek ise veya kök hücre uygulaması da beraberinde yapılacak ise yüze yağ enjeksiyonu fiyatı da değişkenlik gösterebilir.

Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu - İletişim

Adres:Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 31/8 Çukurambar Çankaya Ankara

E-Posta:tarikmdgmail.com
bilgivaserlipo.com.tr

Soru Sor
En az 70 karakter.

Gizlilik bilgileriniz bizimle güvende.

Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluDoç. Dr. Tarık ÇavuşoğluPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Telefon: 0312 220 4426