Hasta Yorumları
VİDEOLAR

Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Büyütme

telefon +90312 220 4426

Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Büyütme Ankara

Kadınsı görünüm için kalça şeklinin önemi tartışılmaz. Son dönemde sosyal medyada popülerize olan Brezilya kalçası veya Brezilya poposu, kalça estetiği, kalça büyütme ameliyatı olarak geçen yöntemler ile projektil bir kalça elde etmek ve hem şekil hem hacim olarak kalçayı daha feminen bir hale getirme uğraşlarıdır. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme veya kalçaya yağ enjeksiyonu, kalça estetiği isimleri ile geçen yöntem hakkında detaylı bilgi verileceltir.

Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Büyütme Nedir?

Kalçaya yağ enjeksiyonu; vücutta alınan yağların enjeksiyonu ile kalçanızın hacmini artırmak ve şekillendirmek için yapılan bir işlemdir. Bu sayede hem vücutta(ihtiyaç varsa) belirli bölgelerin vaser liposuction ile şekillendirilmesi, hem de elde edilen değerli bir materyal olan yağların kalça(popo) şekillendirme ve büyütme amacı ile kullanılması mümkün olur. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme son yılların en tatminkar sonuçlara sahip ameliyatlarından birisidir.

yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme

Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Büyütmenin Amacı Nedir?

Kalçaya yağ enjeksiyonu ile kalça (popo) büyütme 2 temel amacı vardır.

  1. Kalça hacmini arttırma ve daha projektil ve belirgin bir kalça oluşumu.
  2. Kalça (popo) şekillendirme. Daha hoş kıvrımları olan ve estetik bir kalça oluşumu. Bu işlem sadece kalça(popo) şekillendirme olarak ele alınmaz, belden başlanarak şekillendirilme yapılır.

Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Büyütme Faydaları

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme, implant yerleştirmekten çok daha avantajlıdır. Birincisi, kalçaya yağ enjeksiyonu; kalça kıvrımlarını ve detaylarını yeniden çizmeyi mümkün kılar. Dolayısıyla kalçanın sadece üst yarısını dolduran protezlerin aksine, kalçanın tümüne müdaha etme daha doğal bir şekil elde etmek mümkündür. Buna ek olarak, örneğin karın, bel ve sırt bölgesi şekillendirilirken elde edilen yağlar da popo büyütme ve popo şekillendirme amacı ile kullanılabilmektedir. İki etki aynı anda elde edilmiş olur.  Kalçaya yağ enjeksiyonu sonrasında neredeyse hiç yara izi olmayacaktır. Kalça(popo) protezlerinde ise belirgin bir kesi izi olacaktır.  Yine silikon kalça (popo) protezlerinde vücutta bir yabancı cisim olacakken, kalçaya yağ enjeksiyonunda kendi dokumuz kullanılır. Yara izleri neredeyse görünmezdir ve sonunda vücudunuzda herhangi bir yabancı cisim bulunmaz.

Popo Estetiği Yaptıranlar

Kalça estetiği (Popo estetiği) yaptıranların ameliyat öncesi en sık sorduğu soruların başında kalça estetiği sonrası istediğim şekilde bir kalçaya sahip olabilir miyim? Kalça büyütme estetiği amacı ile günümüzde dünyadaki en popüler yöntem Vaser liposculpturing- Vaser liposelection – Vaser liposhaping – Vaser liposuction isimleri ile anılan yöntem ve elde edilen yağların kalça şekillendirme (kalça büyütme) amacı ile kullanılmasıdır. Vaser liposuction ile bel kalça geçişi daha belirgin hale getirildiğinden kalça belirginliği yağ enjeksiyonu öncesinde bile artar. İnce bir bel oyuğu ve belirgin bel-popo hattı kalçaya yağ enjeksiyonu ile birlikte hastalarda en çok arzu edilen sonuçlara ulaşmayı sağlar. Vaser liposuction ile alınan yağların enjekte edildiği bölgede kalıcılık oranı diğer tüm liposuction yöntemlerinden fazladır. Zira Vaser liposuction yağ dokusu, damar ve sinir yapılar gibi bağ dokusuna en az zarar veren yöntemdir. Günümüzde VaserLipo ve Kalça estetiği vazgeçilmez bir ikilidir denilebilir. Kalça büyütme ameliyatı olanlar bu teknik ile yağların kalıcılık oranından memnun kalmaktadırlar.

kalça şekilleri

Kadınlarda mevcut kalça şekillerini değerlendirirken 4 ana kalça formu dikkatimizi çeker: A, O, H, V formları.

  1. Form A: En dışbükey kısım kalçanın alt kısmında bulunur. Bu form cazip kabul edilir.
  2. Form O: Çok feminendir. Kalça çevresindeki yağ dağılımı eşittir. Hastalar tarafından sıklıkla arzulanan bir kalça şeklidir.
  3. Form H: Şekillendirmeye müsaittir. Vaser liposuction ve yağ enjeksiyonu ile güzel sonuçlar elde edilebilir.
  4. Form V: Özellikle yağ enjeksiyonu gerekli olan kalça tipleridir.

Kimler yağ enjeksiyonu ile popo büyütme için uygun adaydır?

Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme için iyi adaylar; Vücut kütle indeksleri normal veya normale yakın olanlar en uygun adaylardır. İnce hastalarda yeterli yağ dokusu alacak kadar yağ fazlası olmalıdır. Bu sayede popoya yağ enjeksiyonu ile popo büyütme sonrası yeterli volüm artışı sağlanabilir.

Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme için iyi adaylar; Çok aşırı kilolu ve obez hastalar uygun adaylar değildir.  Aşırı sigara tüketimi yağın kalçaya enjeksiyonu sonrası beslenmesini bozacaktır.

Kalçaya yağ enjeksiyonu için yağın nereden alınacağı kişinin vücut özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre değişir. Karın ve sırt bölgesinde birikmiş bir kişide hem gövde şekillendirilirken, hem de kalça belirginliği popoya yağ enjeksiyonu ile arttırılabilir. Basenlerde fazlalıkları olan bir kişide hem bu bölge şekillendirilip hem de yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme yapılabilir. Vaser liposakşın  ile travmatize etmeden yağ alıp, yaşayabilirlik oranı ve kalıcılığı yüksek olan bu yağlar ile arzu edilen kalça şekli oluşturulabilir. Tüm bu işlemler 1cm lik çok küçük kesiler ile girilerek yapılabilir.  Genel anestezi altında ameliyathane şartlarında yapılan bu işlem sonrası hastalarımızı genellikle 1 gece hastanede misafir ederiz.

Kalça dolgusu ile kalça(popo) büyütme, Ameliyatsız kalça büyütme ne demektir?

Kalça dolgusu yaptıranlar ve aquafilling kalça büyütme gibi isimler ile anılan bu yöntemler genellikle yabancı cisim reaksiyonu ve komplikasyon risklerini de içeren bazı soru işaretleri ile birçok cerrah tarafından tercih edilmemektedir. Popoya (kalçaya) yağ enjeksiyonunda kullanılan otojen yani kişinin kendi dokusunu kullanma avantajlarına sahip değildirler. Yabancı cisim reaksiyonları ve enfeksiyon gibi riskler aquafilling kalça büyütme yaptıranlar için üstesinden gelmeleri gereken soru işaretleridir. Kalça dolgusu yaptıranlar göz önünde bulundurması gereken konulardan birisi de kalça yağ enjeksiyonu fiyatları ve aquafilling kalça büyütme fiyatı arasındaki makasın son derece dar oluşudur.

Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme sonuçları

Yağ enjeksiyonu ile popo(kalça) büyütme sonuçları oldukça tatmin edicidir. Ameliyat sonrası ödem 3-4 ay sonra geçince sonuç daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Kalçaya yağ enjeksiyonu yapılan bölgede VaserLipo ile alınan yağın yaklaşık %60-80 kalması beklenir.Hastaları ameliyattan 7 gün, 1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl sonra görüyoruz. Ağırlığınız sabitse sonuç kalıcı olacaktır.

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme fiyatları

Yağ enjeksiyonu ile popo(kalça) büyütme fiyatları değişkendir. Popo (kalçaya) yağ enjeksiyonu fiyatlarının değişkenliğini etkileyen faktörlerden birisi yağ alınacak ve şekillendirme yapılacak sahadır. Yağ enjeksiyonu ile popo(kalça) büyütme fiyatı etkileyen diğer faktör ise beraberinde yapılacak ek cerrahi uygulamalardır(karın germe, vs). Yine Popo (kalçaya) yağ enjeksiyonu yapılacak hastane, sonrası bakım koşulları, cerrahın konuya dair tecrübesi de Yağ enjeksiyonu ile popo(kalça) büyütme fiyatını etkileyen faktörlerdendir. Popo estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi için lütfen irtibata geçiniz.

Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu - İletişim

Adres:Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 31/8 Çukurambar Çankaya Ankara

E-Posta:tarikmdgmail.com
bilgivaserlipo.com.tr

Soru Sor
En az 70 karakter.

Gizlilik bilgileriniz bizimle güvende.

Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluDoç. Dr. Tarık ÇavuşoğluPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Telefon: 0312 220 4426