Hasta Yorumları
VİDEOLAR

Vaser Liposuction

telefon +90312 220 4426
Vaser Liposuction

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser Liposuction vücut şekillendirmede en çok tercih ve talep edilen cerrahi bir yöntemdir. Vaser Liposuction, yeni teknoloji ve yeni yöntemler ile daha etkili, sofistike ve güvenli bir cerrahi uygulama haline gelmiştir.

♦ Vaser Liposuction Ameliyatı temelde bölgesel yağlanma bölgelerinden yağların ince kanüller yardımı ile alınması işlemidir. Vaser Liposuction tek başına uygulanabildiği gibi meme estetiği, karın germe operasyonlarına eşlik eden bir cerrahi yöntem olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Klasik liposuction yöntemine ek olarak yağ alma işlemi öncesinde ultrasound yani yüksek frekans ses dalgaları ile yağ hücrelerini bağlı bulundukları yağ lobüllerinden ayırıp akışkan kıvamda yağ emülsifikasyonu haline getirir.

♦ Vaser Lipo diğer liposuction yöntemlerinde rastladığımız kanama, morarma ve ciltte dalgalanma benzeri sorunları önleme amacıyla geliştirilmiş yeni bir teknolojidir. Dolayısıyla vaser liposuction ileri, güvenilir ve sağlıklı bir liposuction yöntemidir.

vaser liposuction

Vaser Liposuction uygulamasında tıpkı bir üzüm salkımındaki taneler benzeri yağ hücreleri tekli, ikili, üçlü gruplar halinde serbest kalır. İşlem sırasında yağa spesifik frekansta ses dalgarı gönderilerek bağ dokuya, damar ve sinirlere zarar verilmez. Dokuya saygılı bir yöntem olan vaser liposuction yani diğer ismi ile ultrasonik liposuction işlemi sırasında alınan yağlar, doğal bir dolgu malzemesi olarak kullanılabilir.

♦ Şekil verilmek istenilen bir bölge varsa, meme büyütme, popo bölgesinde dolgunluk, yüzde gülme çizgileri ve elmacık kemikleri bölgelerinin şekillendirilmesinde kullanılabilir.

Tıp literatüründe kullanılan adı ile Ultrasound Assisted Liposuction (UAL) ya da ticari adıyla Vaser Lipo ultrasonik ses dalgaları kullanarak yağları parçalamakta ve yağlar sıvı haliyle, popoya yağ enjeksiyonu, meme yağ enjeksiyonu ve yüzde yağ dolgusu amacı ile kullanılabilirler. Zarar görmeyen bu yağların kalıcılık oranları da diğer yöntemlerden çok daha üstündür.

Vaser Liposuction Ankara

Vaser Liposuction yöntemi, liposakşın işlemine farklı ve sofistike bir boyut kazandırmıştır. Zira Vaser Lipo yöntemi ile çıkarılan yağlar istenilen bölgelere dolgu malzemesi olarak verilebilmekte ve bu yağlar verilen bölgede %80 lere varan oranlarda kalıcılığa sahip olabilmektedir.

Vaser liposakşın ile yapılan vücut şekillendirme ameliyatlarında damar, sinir ve bağ dokuya zarar verilmediğinden kanama az, iyileşme hızlı, ameliyat sonrası süreç ağrısız ve kolaydır. Vaser Lipo ile alınan yağlar aynı seansta meme, kalça, yüz ve bacak gibi bölgelere verilebilir ve bu bölgeler şekillendirilebilir.

Ankara ilindeki kliniğimde Vaser Liposuction için hemen randevu alabilirsiniz.

Vaser Liposuction Bölgeleri

Vaser Liposuction Ameliyatı

Vaser liposuction işlemi ameliyathane şartlarında tam donanımlı hastane ameliyathanesinde yapılır. Genel anestezi altında hasta önce cilt dezenfektanları ile yıkandıktan sonra 3-4mm lik kesiler ile tumescent solüsyon(içinde lokalanestezik ve kanama olmaması için adrenalin içerir) uygulama yapılacak sahalara ciltaltı ve yağ dokuların içerisine verilir. Sonrasında özel 2-3mm çapındaki ince probların ucundan verilen ses dalgaları ile yağ doku içerisinde yağ hücrelerini küçük gruplar halinde emülsifiye (akışkan sıvı) hale getirir.

Bu uygulamadan sonra sıvı hale gelen bu yağlar milimetrik ince kanüller ile vakum ile çekilir ve vücut dışında özel steril haznelerde toplanır. Liposuction esnasında şekillendirme yapılmaktadır. Uygulamanın yapıldığı bölgede tıpkı bir heykele şekil verir, simetrik ve özenli bir çalışma gereklidir.

Kas geçişleri ve sınırları (sixpack) daha belirgin hale getirilebilir. Çekilen bu yağ hücreleri travmatize olmamış ve verildikleri bölgede hayatiyetini sürdürebilecek özelliktedir.

Bu yağlar kadınlarda meme dikleştirmek ve büyütmek, popo bölgesinde dikleştirme amacı ile kullanılabilir. Erkeklerde göğüs kası altına verilerek kas görünümü daha da belirgin hale getirilebilir.

Yüz bölgesinde yaş ile çöken ve eriyen bölgeler kök hücreden zengin bu yağlar ile genç bir görünüm verilebilir. Operasyon süresi bölgenin genişliğine ve yapılacak ek prosedürler ve sayısına göre değişir.

Vaser Lipo Estetik Ameliyatlarla ile Birlikte Uygulanabilir mi?

Vaser Lipo ameliyatları meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, karın germe, yüz germe gibi estetik ameliyatlar kombine olarak birlikte uygulanabilir. Ayrıca vaser liposuction ile yağ hücrelerinin yapısı bozulmadığından ihtiyaç duyulan bölgelere (yüz, bacaklar, popo) verildiğinde kalıcılık oranları %80’lere varmaktadır. Meme protezi ile birlikte yapıldığında çıkarılan yağlar memenin konturlarını güzelleştirmek amacı ile kullanılabilir. Meme protezi ile çevre doku arasındaki geçişi yumuşatmak ve istenilen bölgede ek bir dolgunluk sağlamak için kullanılabilir.

Vaser Liposuction Ameliyatı Fiyatları

Vaser Liposuction Fiyatları, maliyeti çalışılacak bölgeye, tercih edilen hastane, uygulayan cerraha göre değişiklik göstermektedir. Vaser Lipo tam donanımlı hastane ameliyathane şartlarında yapılmalıdır. Çalışılan bölgeye ve çekilen yağ miktarına göre hasta 1 gece hastanede yatırılabilir veya aynı akşam taburcu edilebilir. Vaser Liposuction Ankara Fiyat ise operasyonun inceliklerine göre belirlenir. Planlanan yağ aldırma operasyonu yada olağansa yağ transferi, Vaser liposuction fiyatı etkileyeceğinden standart bir ücretten bahsetmek mümkün olmayacaktır.

Meme protezi olmaksızın ekstra dolgunluk talep edilen memelerde de uygun hastalarda meme dikleştirmek için kullanılabilir. Yüz bölgesinde de Vaser Liposuction ile alınan yağlar dolgu malzemesi olarak kullanılabilir. Damar ve sinir yapılara zarar vermediğinden karın germe (abdominoplasti) operasyonlarında klasik liposuctiondan farklı olarak tüm gövde de şekillendirme yapma şansımız mevcuttur. Vaser Karın Germe uygulaması gerçekten çok çarpıcı sonuçlar vermekte hasta memnuniyeti maksimum ölçülerde olmaktadır.

Vaser liposuction ameliyatı genel anestezi ile mi yapılır?

Vaser Lipo işleminde genellikle birden fazla bölgede (karın, sırt, simit, bacak, gıdı vs) geniş bölgeler bir arada çalışıldığından hasta rahatlığı açısından genel anestezi tercih edilir. Daha küçük ve az alandaki bölgelerde, sedasyon ve bölgesel anestezi de tercih edilebilir.

 1. Vaser Liposuction operasyonundan 1 hafta ideal olarak ise 3 hafta önce kan sulandırıcı ilaçlar kesilmelidir.
 2. Kan sulandırıcı etkileri sebebi ile bitki çayları, E vitamini ve bazı vitamin türevleri kesinlikle alınmamalıdır.
 3. Ameliyattan en az 7-8 saat öncesinde katı gıda ve sıvı alımı kesilmelidir.
 4. Sigara ve alkolden uzak durulmalıdır.
 5. Hastaların rutin kan tetkikleri (tam kan sayımı, biyokimya, kanama-pıhtılaşma testleri, hepatit markerları vs.) operasyon öncesinde yapılır.
 6. Hastanın ek bir rahatsızlığı var ise buna dair test ve konsultasyonlar da yapılır.

Vaser lipo ameliyatı sonrası hastanede yatmak gerekir mi?

Vaser Liposuction sonrası eğer çok sınırlı bir bölgede çalışılıp fazla miktarda yağ alınmadı ise (gıdı bölgesi, erkekte meme-jinekomasti, kol bölgesi, diz içi) hastalarımızı operasyondan birkaç saat sonra ertesi gün kontrole çağırmak şartı ile evlerine gönderebiliyoruz. Ancak geniş bölgeler çalışıldı ise (karın, bacak vs) 1 gece hastanede misafir ederiz. Bunun amacı hastayı verdiğimiz serumlar ile takviye etmek ve ihtiyaten kontrol altında tutmaktır.

Zira estetik operasyonlarda risk almak bir lüksümüz yoktur. Operasyon sonrası süreç fazla ağrılı değildir. Operasyon sırasında verdiğimiz solüsyon (tumescent solüsyon) etkili bir lokalanestezik olan lidokain ve benzerlerini içerir. Operasyon sonrası saatler sonra bile etkinliğini korur ve ağrısız bir akşam yaşatır. Yine hastane şartlarında etkili ağrı kesiciler ile de desteklediğimizden genellikle ağrı hastalarımızın şikayetleri arasında değildir. Sonraki günlerde olan ağrıyı hastalarımız “sanki ağır bir spor yapıp sonraki günkü kas ağrısı” gibi tarif eder. Hastalar operasyondan özel ve bir korse giydirilmiş olarak çıkarlar. Operasyondan birkaç saat sonra yürüyüp dolaşılabilir, gece de ağrısız ve rahat bir uyku imkanı bulunur.

Vaser liposuction işleminin diğer liposuction tekniklerine üstünlüğü nedir?

Vaser yüksek frekansta ultrasound (USG) ses dalgaları ile sadece yağlara etki eder. Çevre bağ dokuya, damar ve sinirlere zarar vermediğinden dokuya en saygılı vücut şekillendirme yöntemidir. Sinir yapılara zarar vermediğinden ameliyat sonrası ağrı minimaldir. Damar yapılara zarar vermediğinden kanama çok az olup daha fazla miktarda yağ kanama olmaksızın alınabilir. Ameliyat sonrası günlük yaşama dönüş çok hızlı olur. Vaser liposuction, lazer liposuction dan farklı olarak ısı oluşturmadığından çevre dokuda termal(ısı) hasarı oluşmaz, ödem ve ciltte düzensizlik riski daha düşüktür. Daha güvenli bir yöntemdir. Ameliyat sonrası ödem diğer yöntemlere göre daha azdır ve erken dönemde geçer.

Vaser Lipo bacak, popo, basen, baldır ve ayak bileği şekillendirmede ve lipödem tedavisinde dünyada kabul edilen altın standart şekillendirme yöntemidir. Isı etkisi olmadığından çevre dokuda termal hasar oluşturmaz, ödem(şişlik) ameliyat sonrasında minimaldir. Damar ve lenf sistemleri korunmuş olduğundan oluşan ödem de çok kısa sürede geçer. Daha az morarma görülür.

Vaser liposuction işlemi sonunda elde edilen yağlar viabl (yaşayabilir) olma özelliklerinden dolayı dolgu malzemesi olarak kullanılabilir. Yani Vaser Lipo ile alınan yağlar aynı seansta meme büyütme, popo dikleştirme, yüzde elmacık kemikleri, gülme çizgileri gibi bölgelerde dolgu amacı ile kullanılabilir.Yağ dokusu ile yapılan dolgular herzaman otojen(kendi dokusundan) olduğundan seçkin bir dolgu malzemesi olarak kabul edilir. Bu özelliğinin yanı sıra kalıcılığı (%80 lere varan oranda) allerik olmama özelliği ve yüksek oranda kök hücre içermesi de ek avantalarıdır.

Ameliyat sonrası deri düzensizlikleri, dalgalanmalar (irregularite) Vaser liposuction da daha az rastlanır. Isı etkisi olmadığından ameliyat sonrası fibrozis (kötü iyileşme dokusu) görülmez ve ciltaltı dokuda bölgeye şekil verirken cerraha detay çalışma imkanı verir.

Lipödem hastalarında çevre dokuya saygısı ve lenfatik damarlara zarar vermemesi sebebi ile dünyada kabul edilen en etkili yöntemdir. Etkili biçimde yağların o bölgeden uzaklaştırılabilmesi ve bunu yaparken de damar yapıların korunması ameliyat sonrası dönemi konforlu ve günlük yaşama dönüşü hızlı hale getirir.

Ciltte sıkılaşmaya neden olması sebebi sarkma ve gevşeme riski olan bölgelerde özellikle çene altı (gıdı) liposuction ve erkekte meme büyümesi(jinekomasti) tedavisinde etkili bir yöntemdir.

Vaser Liposakşın kombine cerrahilerde özellikle karın germe (abdominoplasti) ile birlikte çok başarılı sonuçlar verir. Karın germe (abdominoplasti) uygulaması ile birlikte klasik liposakşın yapılırken bel ve tüm karın bölgesi riskler içerir. Zira deriyi besleyen damarlara zarar verme kaygısı ile cerrah istediği kadar ve her bölgeye liposakşın yapamazken, Vaser Liposuction ile birlikte yapılan karın germe (abdominoplasti) ameliyatlarında güvenle yaygın liposuction yapabilme ve tüm bel, sırt ve karın bölgesine şekil verebilme şansı vardır. Damar ve sinirlere zarar vermeyen vaser liposuction yöntemi cerraha istediği işlemi yapabilme şansını ve hastaya daha başarılı sonuçları sunar.

Vaser Lipo düzenli spor yapan ve vücut detaylarını daha beligin hale getirmek isteyen hastalarda High Definition (Hi-Def) operasyonları için kullanılmaktadır. Ciltaltı yağ dokusu istenilen ölçüde inceltilerek kas detayları (six-packs) belirgin hale getirilir. Kadınlarda bu amaçla en sık şekillendirilen alanlar bel bölgesi ve kalçalardır. Hi-Def, Vaser uygulamasından farklı bir başka bir cihaz işlemi değildir. Vaser uygulaması ile yağ alınırkenalınırken eş zamanlı kaslara veya yüz veya beden konturlarına da şekil verilmekte, mevcut hatlar, daha dikat çekici, görünür hale getirilir.

Vaser Lipo en sık nerelerde tercih ediliyor?

Vaser Liposakşın tüm vücut bölgelerinde uygulanabilir. Kadınlarda karın, bel, basen, bacak, sırt, sütyen altı ve gıdı bölgelerinde sıkça talep edilmektedir. Erkeklerde ise basen, üst-alt bacak, karın, bel(simit),sırt, gıdı, baldır, diz ve meme (jinekomasti) bölgelerinde talep görmektedir. Vaser liposuction sayesinde oransız olan vücut bölgelerinde oran tekrar oluşturulmakta, Hi-Def uygulaması ile atletik ve fit bir görünüm sağlanmaktadır.

Vaser Liposuction için kimler uygundur?

2001 yılında Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi(FDA) tarafından onaylanmış olan bu yöntem kadın ve erkekte tüm vücut bölgelerinde güvenle uygulanabilmektedir. Bölgesel yağlanmanın mevcut olduğu ve diğer bölgeler ile oransızlık görülen tüm bölgelerde Vaser liposuction uygulanabilir.

Kadın ve erkekte karın, bel (simit) ve sırt bölgesinde diyet ve spora dirençli yağların alınması ve diğer vücut bölgeleri ile oransal bütünlüğün sağlanmasında etkili bir yöntemdir. Erkeklerde her yaşta görülebilen jinekomasti (meme büyüklüğü) problemi için de oldukça etkili bir yöntemdir. Vaserlipo tekniği, diyet ve spor yapılmasına rağmen yok olmayan basen, bacak, diz içi ve popo bölgesinin şekillendirilmesinde seçkim bir yöntemdir. Kadın ve erkekte gıdı ve kol bölgesinin şekillendirilmesinde de yüksek talep görmektedir.

Doğum sonrası eritilemeyen göbek ve simit bölgesi yağlanmaları özellikle alt karında deri çatlakları ve sarkma da eşlik ediyorsa “Karın Germe (Abdominoplasti) ve Vaser Liposuction” kombinasyonu harika sonuçlar vermektedir. Aynı seansta karın kaslarındaki deformasyonun düzeltilmesi için (Diyastazis Rekti) onarımı da yapılmaktadır. Bu sayede düz bir karın, ince bir bel oluşturmak mümkün olabilmektedir.

Düzenli spor yapan karın, bel ve sırt bölgesinde minimal fazlalıkları olan kadın ve erkeklerde Hi-Def diye bilinen cerrahi prosedür ile karın, sırt, göğüs ve kol kasları üzerindeki cilt altı yağlar Vaser liposuction (ultrasonik liposuction) ile alınarak kas sınırları ve geçişleri belirgin hale getirilir. Heykel şekillendirilir gibi verir, hastanın topoğrafik fiziksel yapısına uygun olarak kas gölgeleri bu metotla belirgin hale getirilir. Bu bölgelerden alınan yağlar ihtiyaç varsa hacmini kaybetmiş bölgelere transfer edilebilir(popo dikleştirme). Kadınlarda en sık popo dikleştirme arzu edilmektedir.

Erkeklerde ise göğüs kaslarını daha gelişmiş göstermek için kullanılan bu yağlar göğüs kaslarının sınırları belirgin hale getirildikten sonra kas altına enjekte edilir. Sonuçta kadınlarda birkaç beden incelme, ince bir bel ve dik bir popo elde edilirken, erkeklerde doğal ve kaslı bir vücut görünümü, düz ve sınırları belirgin karın kasları (sixpack) elde edilmektedir.

Lipödem hastalarında bacak, basen, diz içi, alt bacak ve ayak bileklerinde incelme minimal ödem, morluk ve kanama ile elde edilirken hastalar erken dönemde normal yaşamlarına dönebilmektedirler.

Vaser liposuction sonrası ne kadar süre korse giymeliyim?

Her hastanın ihtiyacına ve deri elastikiyetine göre operasyon sonrası 2-3 hafta korse giyilmesi tavsiye ediyoruz. Korseler özel hava alabilen medikal korselerdir ve kıyafetlerin altından belli olmadan rahatlıkla giyilebilir. Vaser liposuction sonrasında genellikle 1 veya 2 gün içinde banyo yapılabilir. Korse banyo esnasında çıkarılabilir, yıkanıp tekrar giyilebilir. Ameliyat sonrası 2.Ve 14. günlerde erken kontroller ve 3 ve 6.aylarda geç kontroller olur.

Vaser liposuction sonrası ne zaman normal hayatıma dönebilirim?

Vaser liposuction operasyonunda kullanılan özel frekanstaki ses dalgaları sadece yağ dokuya etki ettiği kaslar, damarlar ve bağ dokuya zarar vermemesi sebebi ile iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Diğer liposakşın yöntemlerinden daha az morarma, kanama ve ödem görülür. Bu da normal yaşama 3-4 gün içerisinde dönülebilmeyi sağlar. Ödemin çoğunun atılması hastadan hastaya değişmek ile birlikte ortama 3-6 hafta sürmektedir. Bu sürenin sonunda hatlar daha net olarak ortaya çıkar. Ödemin hızlı atılması için masaj terapileri uygulanabilir. İşlem sonrasında bir miktar yağ daha parçalanmaya devam eder. Dolayısı ile bu süreci hızlandırmak için proteinden zengin karbonhidrattan fakir bir diyet özellikle diyetisyen eşliğinde yapılırsa elde edilen sonuç çok daha iddialı olur.

Vaser Lipo sonuçları kalıcı mıdır?

Vaser Lipo yönteminden sonra yeniden kilo alır mıyım? Sorusu bize en sık sorulan soruların başındadır. Onaltı yaşından sonra yağ hücrelerimizin sayısı artmaz, kilo alma dediğimiz hadise mevcut yağların hacminin artması sayesinde olur. Vaser Liposuction yapılan bölgelerde yağ hücre sayısı azaldığı için ileriki dönemde düzensiz beslenme durumunda kilo alma durumunda bu bölgelerdeki yağ hücreleri de etkilense de sayıları azaldığından avantajlı olma durumunu korur.

Vaser Lipo sonrasında yeme alışkanlıkları düzensiz, diyetine dikkat etmeyen hastalar kilo alabilir. Bu uygulamadan sonra ne yaparsanız yapın artık kilo almayacaksınız söyleminde bir iddiada bulunulamaz. Ancak bu kilo alış vücudun tüm bölgelerinde eşit oranda olur. Yeme alışkanlıkları düzenli olduğu ve aşırılığa kaçılmadığı müddetçe şekilli, sağlıklı ve fit bir görünüm devam eder.

Jinekomasti tedavisinde vaser liposuction etkili midir?

Jinekomasti erkek memesinin aşırı gelişmesidir. Fizyolojik olarak nitelendirdiğimiz (patolojik olmayan doğal sebeplerle) yenidoğan döneminde, ergenlikte ve yaşlılıkta görülebilir. Jinekomastinin sebebi çoğu zaman bilinmektedir(idiopatik jinekomasti). Günümüze kadar jinekomastinin tedavisinde meme dokusu eksizyonu sıkça kullanılmaktaydı. Ancak oluşturduğu iz, memede depresyon (çukurluk) oluşturma ve geç dönemde normal yaşama dönme gibi dezavantajları mevcuttur.

Vaser Liposuction ile tedavi edilen jinekomasti hastaların birçoğu ertesi gün masa başı işine dönebilmekte, sadece 1 cm lik bir kesi ile tüm ameliyat yaklaşık 1-2 saatte bitmektedir. Milimetrik kanüller ile yapılan işlem sonrasında hasta aynı akşam evine gidebilmektedir.

 • Kalıcı mıdır?
  Operasyon sonrası yeme alışkanlıkları düzensiz, diyetine dikkat etmeyen hastalar kilo alabilir.
 • Operasyon Ağrılı mıdır?
  Operasyon sonrası süreç fazla ağrılı değildir, genellikle ağrı hastalarımızın şikayetleri arasında değildir.
 • Genel anestezi ile mi yapılır?
  Evet, hasta rahatlığı açısından genel anestezi tercih edilir.
 • Avantajları Nelerdir?
  Kanama, morarma ve ciltte dalgalanma gibi sorunları önleme amacıyla geliştirilmiş yeni bir teknolojidir.
 • Nerelere Yapılır?
  Meme büyütme, popo bölgesine dolgunluk, yüzde gülme çizgileri gibi tüm vücuda uygulanır.
 • Nasıl Yapılır?
  Vaser liposuction uygulaması tam donanımlı ameliyathane şartlarında yapılır.
 • Nedir?
  Uygulaması temelde bölgesel yağlanma bölgelerinden yağların ince kanüller yardımı ile alınması işlemidir.
Vaser Liposuction Yaptıranlar6
 • Hocam'a yaklaşık 1 ay önce vaser liposuction (karın-bel çevresi) + yağ transferi (meme) operasyonu oldum. Operasyon öncesi tetkiklerde özellikle yağ transferi konusunda çok hassas davrandı ve herhangi bir risk oluşturmaması açısından tetkikleri detaylandırdı ve öyle karar verdik.

  14.10.2020 Üzümdeki gülümsemeye sebepsiniz :) - Tümünü Göster
 • Sayın doktorum Tarık Çavuşoğlu; ile ilk tanışmam bi arkadaşımın tavsiyesi üzerine oldu. Randevu aldım ve karın germe ameliyatı için görüşmeye gittiğimde mütevazi tavrı güler yüzü ile bana çok pozitif geldi. Ve ben doktorumu buldum ben ameliyat olurum dedim.

  10.10.2017 Tarık hocama kendinizi teslim edebilirsiniz. - Tümünü Göster
 • Merhabalar yaşım 45 uzun zamandır bölgesel yağlanma problemim vardı. Doğum artı yemek derken kilolarım aldı başı gitti.

  22.08.2017 Vaser liposuction ameliyatı oldum. - Tümünü Göster
 • Daha önceden başka bir plastik cerraha 2 defa karın bölgeme liposakşın ameliyatı oldum ve çok mutsuzdum. Tarık beyi sonradan bir arkadaşımın tavsiyesiyle buldum.

  20.08.2017 Zuhal L. - Tümünü Göster
 • İki doğumdan sonra bedenime aynada bakamaz hale gelmiş bir kadındım. Ta ki 6 ay kadar önce Dr. Tarık Çavuşoğlu ile tanışana kadar. Veremediğim kilolarımın yanında, karnım, bacaklarım, kollarım sarkmaya başlamıştı.

  01.08.2017 Nihan T. - Tümünü Göster
 • Merhaba! ben 13 yaşında geçirdiğim bir trafik kazası sonucu kalçalarım da oluşan 3 kilo fazladan ağırlıkla yaşadım, doktorum Tarık beyle iletişim haline geçene kadar. Geçirdiğim 3.5 saat süren lazer liposuction operasyonu sonucu bu yükten kurtuldum.

  01.07.2017 Feyza M. - Tümünü Göster
 • M
  Murat***12.01.2021

  vücudumdaki bölgesel yağlamlardan uzun zaman dan beri şikayetçiyim bel ve karın kısmındaki yağları aldırmak istiyorum bu konuda izden bilgi almak istiyorum

  Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu

  Bel, karın ve bacak şekillendirme ameliyatlarında Vaser Liposuction tercih ediyorum. Vaser Lipo uygulamasında karın ve bel bölgesi 360 derece ele alınır. Yaklaşık 7-8mm'lik kesilerden Vaser Liposuction işlemi yapıldıktan sonra 1 gece hastanede misafir ederiz. Vaser Liposuction yaptıranlar genellikle 7-8 gün sonra günlük yaşama dönebilirler. Vaser Liposuction sonrası korse 3 hafta kadar giyilmesi tavsiye edilir. Vaser Liposuction fiyatları ve detaylı bilgilendirme için 05419324689 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 • S
  Sevgi***10.02.2019

  Merhaba popom dümdüz olduğu için ve kenardan yağ fazlalıklarım çıktığı için popo ameliyatı olmayı düşünüyordum bana fiyat bilgisi verebilirmisiniz?

  Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu

  Vaser Liposuction ile basen, bacak, karın ve simit bölgesi gibi bölgesel fazlalıkların olduğu bölgelerden yağ alıp, şekillendirme yaparken, alınan yağlar ile vücut şekillendirmek mümkündür. Özellikle kalça a8popoa9 ve meme gibi bölgelerde alınan yağlar şekillendirme ve dikleştirme amacı ile kullanılabilir. Vaser Liposuction ile alınan yağların kalıcılık oranının yüksek olduğu bilinmektedir.

 • S
  Sühey***17.08.2018

  Göbek yağı aldırmak için bilgi ve fiyat alabilir miyim?

  Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu

  Karın bölgesi şekillendirme (yağ aldırma) mevcut ihtiyaca göre farklı yöntemler ile yapılmaktadır. 1. Kişinin karın bölgesi derisinde sarkma-ileri decede gevşeme mevcut ise 2. Hızlı kilo alıp verme veya doğum sonrası karın derisi kalitesi düşük ise (karın derisi sıkılığını kaybedip gevşemiş ise) 3. Beraberinde Karın üst kısım (mide) ve bel (simit) bölgesinde fazlalıklar mevcut ise Vaser Karın Germe ameliyatı tavsiye edilir. Vaser karın germe ile aynı seansta sarkmış deriyi içeren göbek altı kısımda deri çıkartılması, hem de ihtiyaç duyulan bölgeleri inceltmek, bölgesel yağ fazlalıklarını almak için Vaser Liposuction yapılır. Hastada yukarıda bahsi geçen karında sarkma ve gevşeklik şikayeti yok ise Karın germe yapılmaksızın sadece Vaser Liposuction planlanır. Bu sefer hasta 360 derece (alt ve üst karın vaser liposuction, bel (simit bölgesi) vaser liposuction, sırt vaser liposuction yapılır. Her iki ameliyat için 1 gece hastanede kalış yeterlidir. Yaklaşık 7-10 gün sonra hasta günlük yaşamına dönüş yapabilir. Vaser liposuction fiyatları veya Vaser Karın germe fiyatları ilgili kanun ve yönetmelikler çerçevesinde internet ortamında verilememektedir. Detaylı bilgi için lütfen irtibata geçiniz. https://www.vaserlipo.com.tr/karin-germe

 • Y
  Yagiz***04.08.2018

  Merhabalar. 182 boy 76 kiloyum. Genellik simit, bel ve gogus bolgem yagli. Meme dokumun cok olmadigini dusunuyorum ama illaki vardir. Bu bolgelerin ameliyati hakkında bilgi ve Vaser lipo icin ortalama fiyat rica edecektim kisaca. Kolay gelsin.

  Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu

  Vaser liposuction özellikle bel, simit, sırt ve karın gibi spor ve diyete rağmen dirençli yağ kitlelerini olduğu bölgelerde etkili bir yöntemdir. Vaser liposuction yaptıranlar işlem sonrası dönemde ödemin hızla geçtiği ve yağ parçalanmasının devam ettiğini sıklıkla gözlemlerler. Vaser liposuction nedir? Vaser lipo ses dalgaları ile yumuşak doku içerisindeki yağın selektif olarak defragmante olup (sıvı hale gelip) o bölgeden ince kanüller ile çekilmesidir. Vaser liposuction yorum incelendiğinde genellikle işlem sonrasında ödemlerin daha hızlı çözüldüğü görülebilir. Bunun sebebi Vaser lipo uygulaması sırasında lenf kanalları ve damarsal yapıların korunması, özel bir frekanstaki ses dalgalarının seçici olarak yağı hedeflemesidir. Hedeflenen yağlar parçalanmaz, tekli ikili ve çoklu yağ hücre grupları halinde (sıvı halde) ince kanüller ile ortamdan uzaklaştırılır. Yaşayabilirliği korunarak alınan ve mekanik ve enerjiye bağlı hasardan minimal etkilenen bu yağların yağ enjeksiyonu olarak verildiği yerde kalıcılık oranları oldukça yüksektir. Vaser Liposuction ile memeye yağ enjeksiyonu (yağ enjeksiyonu ile meme büyütme) , kalçaya yağ enjeksiyonu (yağ enjeksiyonu ile popo büyütme) veya yüze yağ enjeksiyonu gibi uygulamalar Vaser liposuction ile birlikte sıklıkla kombine edilmektedir. Vaser Liposuction ile memeye yağ enjeksiyonu fiyatları (yağ enjeksiyonu ile meme büyütme fiyatları) , kalçaya yağ enjeksiyonu fiyatları (yağ enjeksiyonu ile popo büyütme fiyatları) veya yüze yağ enjeksiyonu fiyatları gibi bilgiler ilgili kanun ve yönetmelikler gereğince internet ortamında sunulamamaktadır.

Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu - İletişim

Adres:Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 31/8 Çukurambar Çankaya Ankara

E-Posta:tarikmdgmail.com
bilgivaserlipo.com.tr

Soru Sor
En az 70 karakter.

Gizlilik bilgileriniz bizimle güvende.

Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluDoç. Dr. Tarık ÇavuşoğluPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Telefon: 0312 220 4426