Hasta Yorumları
VİDEOLAR

Vaser Hi-Def

telefon +90312 220 4426
Vaser Hi-Def

Vaser Hi-Def Ankara

Günümüzün yoğun iş temposu ve sosyal yaşam kendimize zaman ayırmayı güçleştirmektedir. Spor yapmaya zamanımızın kısıtlı olması, kısıtlı zamanlarda hızlı yemek yeme gerekliliği, değişen beslenme alışkanlıklarımız kilo vermede zorluklar yaratmaktadır.

Vaser Hi Def tekniği tam da bu noktada bizlere yardımcı olmaktadır. Vaser Hi-Def teknolojinin vücut şekillendirme cerrahisine sunduğu muhteşem bir katkıdır. High definition liposculpture terimi ile de tanımlanan kısa adı ile Hi-def Liposuction ile birkaç saattlik bir işlem sonunda kaslı karın görünümüne sahip olunur.

Sixpacks yani baklava dilimleri şeklindeki karın kasları görünümü vaserlipo ile oluşturulabilir. Aynı teknik gerekirse karın, sırt ve kollarda diğer kas grupları için de kullanılabilir. Daha belirgin kaslar ortaya çıkartılabilir.

Kadın ve erkekler de Vaser Hi-def Liposuction ile bölgesel yağlanma probleminin tedavisi ve vücut şekillendirme sonrasında; kişilerin sosyal hayatta daha özgüvenli ve aktif oldukları görülmektedir. Vaserhi def liposuction estetik cerrahinin yüz güldürücü operasyonlarından biridir.

Hi-Def Liposuction operasyonu kimler için uygundur?

Birçoğumuz egzersiz ve diyet programlarını uygulamaya çalışır vücudunumuz istediğmiz şekle sokmak içim savaş veririz. Yine de belli bölgelerde erimeyen, yok olmayan inatçı yağlar mevcuttur.Bunlar da istediğimiz şekle gitmemizi engeller. Bu erimeyen bölgesel yağlardan kurtulmak için yaptığımız diyetler sonucunda istemediğimiz (yüz bölgesi gibi) bölgelerden yağ kaybeder, bu bölgedeki yağların inat ile kaldıklarını gözleriz. Bu noktada Hi Def Liposuction uygulaması devreye girer ve istediğimiz sağlıklı, ince, kaslı görünümü sağlar. Daha atletik görünmek isteyen erkek ve kadınlar tarafından tercih edilen yeni trend “High Definition VASER Liposculpture”adını verilen cerrahi bir tekniktir.

  • Diyet ve spora rağmen istediği formu oluşturamayan kadın ve erkekler,
  • BMI, Body Mass Index (Vücut Kitle Endeksi) 30 un altındaki kişiler,
  • Deri kalitesi makul ölçülerde olan genç ve orta yaşlı kadın ve erkekler.

Hi-Def Liposuction için uygun adaylardır. Kısaca Hi-Def olarak adlandırılan bu yöntem ileri bir liposuction-lipofilling tekniğidir.Yani belirli bölgelerde kas sınırlarını, kas gölgelerini ve detaylarını bir heykele şekil verir gibi belirginleştirirken; alınan bu yağları istediğimiz bölgelerin ön plana çıkması (erkeklerde göğüs- kadınlarda popo, meme) için kullanabilmekteyiz.

Vaser Hi Def operasyonu ve sonrası süreç?

Vaser Hi Def ameliyatı tam teşeküllühastane ve ameliyathane koşullarında gerçekleştirilir. Genel anestezi altında birkaç milimetrelik kesiler ile girilerek önce içerisinde lokalanestezik maddeler de içeren özel bir solüsyon(tumescent solüsyon) verilir. Sonrasında yine birkaç milimetrik problar ile yüksek frekanslı ses dalgaları(ultrasound) yardımı ile yağlar sıvı hale (defragmate) getirilir. Sıvı haldeki yağlar klasik liposuction kanüllerinden farklı bir şekilde atravmatikkanüller ile alınırken, kas kenarları belirgin hale getirilir. Bu sayede sporcu olukları ve sixpack görünümü ortaya çıkar. Bu operasyonun süresiçalışılacak bölge genişliği ve sayısına göre yaklaşık 2-4 saat arasında değişir.Bir gece hastanede kalış önerilir.

Vaser Hi Def Liposuction operasyonu sonrası iyileşme süreci çok hızlıdır. Birkaç gün içerisinde sosyal hayata dönülebilir. İlk 3 hafta liposuction korsesi kullanmak gerekir. Bu korse çok incedir, hava alabilen kumaştan yapılmıştır, kişiyi rahatsız etmez. Ağrı şikayeti fazla olmaz,.sanki aşırı spor sonrasıbir kas ağrısı gibidir. Bu da basit ağrı kesicilerle rahatlıkla giderilir. Bir ay sonra hastaya her türlü spor aktivitesi serbest bırakılır.

Vaser Hi def Liposuction operasyonu sonrası hemen vücut şekillendirme sağlanır ancak ödemlerin tamamen yok olması ve vücudun son şeklini alması birkaç. ayın bitiminde olur.

Vaser Hi Def Fiyatları 2020

Hi def fiyatları uygulama sahasınave işlem çerçevesine göre değişkenlik gösterebilir. hakkında detaylı bilgi için  Vaser Hi def liposuction fiyatları hakkında detaylı bilgi için lütfen irtibata geçiniz.

Hi Def operasyonu sonrasında kilo alırsam ne olur?

Hi def liposuction sonrası kilo alma durumunda yaklaşık 10 kiloya kadar çok belirgin fark olmaz ancak daha fazla kilo alımlarında kas sınırlarında silikleşme ve eski atletik görünümde azalma olur.

Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu - İletişim

Adres:Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 31/8 Çukurambar Çankaya Ankara

E-Posta:tarikmdgmail.com
bilgivaserlipo.com.tr

Soru Sor
En az 70 karakter.

Gizlilik bilgileriniz bizimle güvende.

Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluDoç. Dr. Tarık ÇavuşoğluPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Telefon: 0312 220 4426