Hasta Yorumları
VİDEOLAR

Memeye Yağ Enjeksiyonu

telefon +90312 220 4426

Memeye Yağ Enjeksiyonu Ankara

Meme büyütme talepleri her geçen yıl artmaktadır. Öyle ki Estetik Cerrahi ameliyatları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Memeye yağ enjeksiyonu bu kadar ilgi görmesinin en büyük sebeplerinin başında kendi doğal dokumuz olmasıdır. Meme protezlerinde olduğu gibi vücuda yabancı bir cisim konulacak olması bazı kadınlarda protez ile meme büyütme ameliyatlarına karşı bir ön yargı ve çekince oluşturmaktadır. Tüm başarılı sonuçlara ve hasta memnuniyetine rağmen meme protezi ile meme büyütme ameliyatına karşı korkusunu atamayan bir hasta grubu mevcuttur.

Son 10-20 yıl içerisinde yapılan kök hücre ve yağ çalışmaları yağ dokusunun aslında Plastik Cerrahide ne kadar değerli olduğunu bir kez daha göstermiştir. Eskiden vücutta fazlalık olarak görülen ve atılan yağ dokusunun içerisinde barındırdığı zengin kök hücre içeriği ile biyolojik bir cevher olduğunun keşfi estetik cerrahide çığır açmıştır.

memeye yağ enjeksiyonu

Liposuction ile elde edilen yağ hücrelerinden zengin kök hücre içeriğinin ayrıştırılması ve bu muhteşem materyalin ihtiyaç duyulan bölgelerde (yüzdeki kırışıklıkların giderilmesi, yüz gençleştirme, çökük yara izlerine, popo, meme ve bacak biçimlendirmede) kullanılması devrim niteliğindedir. Yağdan elde edilen kök hücrelerin bölgesel fazlalıklardan alınan yağ ile harmanlanmasının vücudun herhangi bir başka bölgesine hacim eklemek için kullanılabilecek ideal bir dolgu maddesi olduğu görüldü.

Eskiden yağ enjeksiyonu yapılan bölgelerde maksimum %35-40’ larda olan yağ kalıcılık oranı bugün sadece Vaser liposuction kullanılarak %83 lere, kök hücre eklenerek bunun ötesine çıkabilmektedir. Dolgunluk yanı sıra kök hücreler o bölgede onarıcı özellikleri ile de faydalı olmaktadır.

Günümüzde pek çok konuda yoğun bir şekilde tıbbi kullanımı olan yağ dokusu, “uygun hastalarda” göğüs büyütme için de silikona alternatif ya da Silikon meme protezi ile birlikte kullanılarak sonuçların çok daha başarılı olmasına yardım etmektedir. Memeye yağ enjeksiyonu özellikle meme protezinin geçiş bölgelerinde yumuşak bir geçiş sağlaması, protez kenarlarının belirginliğinin kamufle edilmesi ve ek dolgunluk istenilen bölgelerde bu görevi yerine getirmesi başlıca avantajlarıdır.

Memeye Yağ Enjeksiyonu için uygun hastalar kimlerdir?

Genel kriterler olarak memeye yağ enjeksiyonu için en uygun adaylar göğüsleri küçük olan ancak sarkma problemi olmayan hastalardır. Yaştan ziyade en önemli kriter deride sarkma gevşeme miktarıdır. Elbette hastaların vücudunda ihtiyacımız olan yağ greftleri için gerekli yağ miktarı bulunmalıdır. Genellikle karın, bel, simit bölgesi ve basenler gibi istenmeyen fazlalıkların olduğu bölgeler ideal yağ dokusu kaynaklarıdır. Hastalara aynı seansta Vaser Liposuction ile vücut şekillendirme hem de Memeye yağ enjeksiyonu aynı seansta yapılarak iki faydalanım bir arada da olabilir.

Memeye Yağ Enjeksiyonu nasıl yapılır?

Memeye yağ enjeksiyonu için en uygun liposuction yöntemi VaserLipo’ dur. Zira yağ hücrelerinin nakledikleri yerde kalıcılıklarını sürdürmeleri ve zedelenmemiş olmaları gerekir. Günümüzde bu denli kaliteli, zedelenmemiş ve kalıcılık oranı yüksek yağı elde edebilmenin en iyi yolu Vaser Lipo yöntemidir. Memeye yağ enjeksiyonu için genellikle sedasyon adı verilen hafif bir anestezi türü veya genel anesteziyi tercih ediyoruz. Yağın alındığı maksimum 0.5-1cmlik kesiler yapıldığından iz problemi olmamaktadır. Memeye yağ enjeksiyonu yaklaşık 1 saat içinde sona erer ve işlemden sonra hastanede yatmak gerekmez. Memeye yağ enjeksiyonu sonrası ertesi günü hasta sosyal yaşamına dönebilir.

Memeye yağ enjeksiyonu yaptıranlar bilir ki enjeksiyonu protez uygulamalarına göre daha mütevazi sonuçlar vermektedir. Memeye yağ enjeksiyonu çok küçük bir memenin birden normal veya iddialı büyük bir meme haline gelmesi için kullanılmaz. Ancak normaleden  ufak veya biraz daha küçük memelerin normale veya biraz daha şekilli ve iddialı hale gelmesini sağlayabilir.

Memeye yağ enjeksiyonu protez ameliyatı geçirmiş ancak protez kenarlarının belirgin olmasından şikayetçi veya biraz daha hacimli ve şekilli bir meme isteyen kadınlarda da tercih edilen bir yöntemdir. Yağlar Vaser Liposuction ile alındığından diğer yöntemlere göre daha kalıcı olmaktadır. Daha önce bahsedildiği gibi meme protezi ile birlikte yağ enjeksiyonu yapılan vakalarda sonuçlar daha iddialıdır.

Göğüs büyütme için silikon meme protezleri ve yağ enjeksiyonu dışında kabul edilen uzun dönem etkinliği kabul edilmiş başka bir yöntem yoktur. Bu teknikler dışında yapılan tüm uygulamalar ciddi komplikasyon riskleri içermekte, hayal kırıklığı ve para israfına sebep olabilmektedir. Hastalarımızın rızası dahilinde memeye yağ enjeksiyonu öncesi sonrası fotoğraflar ile uygulamamızın başarısını hastamız ile birlikte değerlendirebiliriz.

Memeye Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2020

Memeye yağ enjeksiyonu fiyatları beraberinde yapılan uygulamalara ve uygulamanın çerçevesine göre değişkenlik gösterir. Örneğin Memeye yağ enjeksiyonu uygulaması ile bereber tüm gövde veya tüm bacak şekillendirme yapılacak ise Memeye Yağ Enjeksiyonu fiyatları değişkenlik gösterebilir.

Vaser Liposuction Yaptıranlar1
  • Özel bir hastanede hemşireyim. Hastanemize çok estetik cerrah gelir. Tarık hocanın hastalar hep farklıdır. Hemen ayağa kalkar, gülerek çıkar, sorunsuzdur.

    20.08.2017 Özlem B. - Tümünü Göster
Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu - İletişim

Adres:Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 31/8 Çukurambar Çankaya Ankara

E-Posta:tarikmdgmail.com
bilgivaserlipo.com.tr

Soru Sor
En az 70 karakter.

Gizlilik bilgileriniz bizimle güvende.

Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluDoç. Dr. Tarık ÇavuşoğluPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Telefon: 0312 220 4426