Hasta Yorumları
VİDEOLAR

Karın Germe

telefon +90312 220 4426
Karın Germe

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı aşırı kilo alıp verme ve hamilelik sonrası oluşan karında sarkma, gevşeme ve çatlak görünümünün düzeltilmesi için yapılan edilen bir estetik girişimdir.

Fazla derinin ve yağların alınması, karın kaslarındaki şişmanlık ve gebeliğe bağlı deformasyonunun düzeltilmesi, diyastazis rekti onarımı için yapılan bir estetik cerrahi işlemidir.

Özellikle sonrasında düz bir karına sahip olmak isteyen hastalar için ideal ve kalıcı bir çözümdür.

Abdominoplasti Karın Germe ile Klasik Karın Germenin Farkı

Klasik karın germe ameliyatında liposuction sınırlı bölgelere ve bir miktar çekinilerek yapılan bir işlemdi. Zira üst karın derisini besleyen damarları zedeleme riski sebebi ile ancak belli bir bölgeye sınırlı olarak yapılmaktaydı. Vaser karın germe ameliyatlarında ise Vaser liposuction ile kombine edildiğinde rahatça hemen her bölgeye liposuction yapılabilmekte,bel oyuğu ve karın bölgesi ideal şekilde oluşturulabilmektedir.

Vaser liposuction klasik liposuctiona göre damar ve sinir yapılara daha az vermesi sebebi ile vaser karın germe ameliyatı;

 1. Her bölgeye liposuction yapıldığından daha başarılı ve sonuçlar daha iddialıdır,
 2. Daha kansız bir operasyondur,
 3. Hastalar günlük yaşamlarına daha erken dönebilmekte,
 4. Morluk, şişlik ve ödem daha az olmaktadır.

Karın Germe Ankara

Karın germe ameliyatına uygun adaylar;

 1. Doğum sonrası kilolarını veremeyen kadınlar,
 2. Doğum sonrasında özellikle alt karın bölgesindeki deride sarkma ve gevşeme oluşan kadınlar,
 3. Hızlı kilo alıp verme sonucu karın bölgesinde sarkma, deri kalitesinde azalma görülen kadın ve erkekler,
 4. Doğum sonrası alt karın bölgesi derisinde çatlaklar (stria) oluşan kadınlar ideal adaylardır.

Kliniğimde Karın Germe Ameliyatı Ankara için hemen randevu alabilirsiniz.

karın germe ankara

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2020

Karın germe yani abdominoplasti ameliyatı fiyatları operasyonun yapılacağı hastane ve beraberinde yapılavak ek cerrahi prosedürlerin sayısı ve çerçevesine göre değişkenlik gösterecektir. Karın germe Ankara fiyatları hakkında detaylı bilgi için lütfen irtibata geçiniz.

Abdominoplasti ameliyatı öncesinde neler yapılmalıdır?

Aspirin ve kan sulandırıcı (antiagregan) ilaçlar, yeşil çay, multivitaminler operasyondan bir hafta önce kesilir(sürekli kullanılan ilaçlarınızı doktorunuza danışmadan kesmeyiniz). Sigara Vaser Karın Germe (Vaser Abdominoplasti) operasyonu öncesi ve sonrası bir süre kullanılmamalıdır. Operasyon günü hastaneye gelmeden makyaj yapılmamalı, oje sürülmemelidir, takı takılmamalıdır.

Operasyon öncesi 6 saat yemek ve su alınmamalıdır. Operasyondan 1-2 saat öncesi hastanede olunmalıdır. Odanız sizin için hazırlanır ve teskin edici ilaçlar ile ameliyata hazırlanırsınız. Operasyon günü ve sonraki birkaç gün için size yardımcı olacak birisi sizin için faydalı olacaktır..

Karın germe çeşitleri nelerdir?

En sık "Tam Karın Germe" ve "Mini Karın Germe" ameliyatları yapılmaktadır.

Tam karın germe

Tam karın germe operasyonu göbek deliğinin altındaki karın bölgesinde çatlak ve göbeği aşırı sarkmış hastalar için uygundur. Tam karın germe operasyonunda eski göbek deliği yerinde yeni bir göbek deliği oluşturulmaktadır. Vaser Karın Germe (Abdominoplasti) iç çamaşırı içinde kalacak şekilde kasıkta bir iz ve ek olarak göbek deliği çevresine yuvarlak kesi izi kalmaktadır. İşlem sırasında karın üstü bölgeyeve simit bölgesine Vaser Liposuction da uygulanarak sonucun başarılıolması sağlanır. Operasyon karın kaslarındaki zayıflık ve fıtıklaşmalar onarılır takviyeler yapılır. Bu sayede hastanın daha düz bir karnı oluşturulurken hem de ileride bu bölgede oluşabilecek fıtıklar engellenir.

Mini karın germe

Kasık üstünde biraz daha küçük bir kesi ile yapılmaktadır. Kadınlarda Sezeryan kesisi üzerinden biraz daha yanlara uzatılarak yapılır. Daha çok alt karın bölgesinde doğum sonrası ya da kilo alıp vermeye bağlı minimal sarkma-gevşeklik ve çatlak(stria) şikayetleri olan kadınlarda tercih edilir. Operasyonda göbek deliğine dokunulmamakta, kalitesiz deri kısmı ve çatlak içeren bölge tedavi edilmektedir. Mini karın germe ameliyatı 1-2 saat arası sürmektedir.Aynı ilem sırasında karın kaslarında gerekli onarım(diyastazis rekti onarımı) yapılabilmektedir.

Karın germe işlemi sınırlı bir bölgede olacağından göbek çevresinde iz kalmayacaktır. Vaser Liposuction bu yöntem ile beraber kullanılır ve karındaki bölgesel tüm fazlalıklara müdahale edilerek aynı seansta bel oyuğu ortaya çıkartılır, tüm karın ve sırt bölgesi şekillendirilir.

Sizin için en uygun vücut şekillendirme ameliyatına hangisidir?

Sadece Vaser Liposuction ile karın bölgeniz şekillenebilir mi? yoksa vaser karın germe için uygun bir aday mısınız? Bu kararı aşağıdaki kriterlere göre vermekteyiz.

Öncelikle karın bölgesindeki deri kalitesi ve bölgesel yağ dağılımı muayene esnasında değerlendirilir. Stria (çatlak) ve derinin elastikiyet kabiliyeti, bölgesel yağlanmanın derecesi belirlenir. Deri kalitesinin düşük olması ve çatlakların varlığı bizi karın germe ameliyatına yönlendirir. Beraberinde eşlik eden karın ön duvarı zayıflığı(üst karın bölgesinde bombelik) ve göbek fıtığı da yine karın germe operasyonu için uygun bir aday olduğunuzu gösterebilir. Zira karın germe ameliyatında bu patolojilere de müdahale şansımız bulunmaktadır.

Sadece doğum sonrası kilolarınızı attınız alt karında gevşeklik, deformite ve çatlaklar mevcut ise mini karın germe ameliyatı yeterli olabilirken, üst karın bölgesinde yığılma deri ve yağ fazlalığı da eşlik ediyorsa Tam Karın Germe (Abdominoplasti) ameliyatı için uygun bir adaysınız demektir.

Karın germe ameliyatı olanlar ameliyat öncesinde bazı sorular sorulur. Bunlara verilen cevaplar belirleyici olabilir. Hiçbir şekilde ameliyat izi istemeyen hastalarda ve sonraki 1 sene içerisinde gebelik planlayan hastalarda Karın Germe (Abdominoplasti) önerilmez. Doğum sonrasında emzirme bitene kadar ameliyat ertelenir. Karın germe(Abdominoplasti) ameliyatı olan hastalar bu ameliyattan 1 sene sonrasında doğum yapabilir.

Karın germe ameliyatı fotoğrafları karın germe ameliyatı öncesi ve sonrası değerlendirmek amacı ile hastanın izni ile çekilir. Karın germe ameliyatı olanların yorumları ameliyat başarısı karın germe ameliyatı öncesi ve sonrası fotograflar değerlendirilerek yapılabilir.

Karın germe ameliyatı hazırlık sürecinde neler yapılır?

Abdominoplasti ameliyatı öncesi eğer sigara içiyorsanız buna ameliyattan 4 hafta önce ve karın germe ameliyatı 2 hafta sonrasına kadar ara vermelisiniz. Eğer kullanıyorsanız E vitamini, yeşil çay, aspirine ve benzeri kan sulandırıcılara ara vermelisiniz. Karın Germe ameliyatı öncesi ve sonrası ağır diyet rejimlerinden kaçınınız. Geçirilen herhangi bir üst solunum yolları enfeksiyonu operasyonun ertelenmesine sebep olacaktır.

Karın germe ameliyatı nasıl yapılır?

Tam karın germe hastanın durumuna ve yapılacak işlemlerin çerçevesine göre 2-4 saat, mini karın germe 1-2 saat sürebilir.

Karın germe ameliyatı kesisi sezeryan izinin her iki tarafa uzatılması şeklinde ve iççamaşırı içinde kalacak şekilde planlanır. Mini Karın germede kesi hattı daha kısadır ve göbek yeri değiştirilmeyebilir. Ameliyat sırasında karın kaslarında bir zayıflık veya fıtıklaşma varsa, burası onarılır veya akviye edilir, fazla deri çıkartılarak vücuttan uzaklaştırılır.

Mini karın germede yapılan kesi ve çıkartılan deri daha sınırlıdır.Mini Karın germe işleminde de kas onarımı yapılabilir. Göbek deliğinin yeri değişmez. Operasyon bittikten sonra deri birkaç kat gizli dikiş ile içeriden ve estetik dikiş ile dışarıdan dikilir.. Bölgede toplanacak fazla sıvıyı emmek için dren adı verilen düzenekler yerleştirilir.

Karın germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Ameliyat genel anestezi altında yapılmakta ve Vaser Liposuction işlemi ile birlikte yaklaşık 3,5-4 saat sürmektedir. Mutlaka tam teşekküllü hastane şartlarında yapılmalıdır. Her ameliyatta olduğu gibi başarı bir ekip işi olup anestezi, operasyonun yapıldığı hastanenin bakım ve ameliyathane şartları ve ameliyat sonrası bakım ekibi(hemşire, hastabakıcı yardımcı sağlık personeli v.s.) başarıyı tamamlayıcı ögelerdir. Bu sebeple doktorunuza beni hangi hastanede opere edeceksiniz sorusunu sorunuz. Karın germe ameliyatı sonrası hastanede 1 gece kalınır, 2-3 hafta boyunca uygun ve konforlu bir korse giyilir.

Karın germe ameliyatı sonrası ilk günler ödem yani şişlik ve bir miktar morluklar olabilir. Karın germe ameliyatı olanların yorumlarında ameliyat sonrası ağrıların hastaneden çıkınca ağızdan alınacak hafif ağrı kesiciler ile giderilebilecek düzeyde olduğunu söylerler. Genellikle hastalar 2 hafta sonra işlerine geri dönebilir. İlk 3-4 ay süresince ameliyat izleri pembe renkte ve sert kıvamda iken, altı ay ile bir yıllık süre içerisinde düzleşerek solacaktır.

Vaser Liposuction Yaptıranlar1
 • Tarık hocanın ismini ilk olarak Facebook ta Doktor Anneler Grubunda duydum. O kadar güzel şeyler yazmışlardı ki sadece merak ettiğim için bile gelirdim.

  20.08.2017 Burçin B. - Tümünü Göster
İlgili Konular 2
 • Karın germe sonrası doğum yapılabilir mi?
  Karın Germe Sonrası Doğum

  Karın germe sonrası doğum, gebelik veya hamilelik merak edilen sorulardan biridir. Bu yazımda da karın germe ameliyatı sonrası doğum mümkün mü, riskli bir durum oluşturur mu onu anlatacağım.

  Bir bebeğin, sebep olduğu uykusuz geceler, vücut deformasyonları ve yaşam tarzı sınırlamalarına rağmen aile hayatı için getirdiği mutluluk ve heyecan inkar edilemez bir gerçektir. Dahası, pek çok kadın, bir veya daha fazla çocuğun doğumunu takiben karın bölgesinde oluşturduğu deformitelere fazlasıyla aşinadır.

  Pek çok kadın doğum süreci sonrası, ailelerinin tamamlandığına karar verdiklerinde karın bölgesindeki deformitelerin düzeltilmesi için karın germe veya abdominoplasti ameliyatını tercih eder.

  Yine de, tüm gebeliklerin planlı olmadığı bilinen bir gerçektir. Bazen sürpriz gebelikler olabilir, bazen de çiftler daha fazla çocuk istememek konusunda fikirlerini değiştirirler. Bu aşamada “karın germe sonrası doğum yapılabilir mi” sorusu akla gelir.

  Karın germe sonra gebelik mümkün olduğunu ve hem anne hem de bebek için makul derecede güvenli olduğunu bilmek önemlidir.”

  Artık doğum yapmayı planlamıyorsanız, karın germe ameliyatı hakkında düşünmeye başlamak için iyi bir zaman olabilir. Karın germe (Abdominoplasti),doğum yapmadan önceki gibi düz bir karna sahip olmanıza yardımcı olabilir. Karın germe, karın bölgesindeki gevşek cildi ortadan kaldırır, karnı sıkılaştırır ve üst karın bölgesine daha güzel, genç bir şekil verir. Giderek daha fazla kadın annelik estetiği adı da verilen “doğum sonrası estetik” (mommy makeover) uygulamalarına talep göstermektedir.

  Karın Germe Ameliyatından Sonra Hamilelik

  Karın germe ameliyatı olduktan sonra planlı veya plansız gebelikler olabilir. Karın germe ameliyatı sonrası hamile kalabilirsiniz. Karın germe ameliyatından aylar veya yıllar sonra gebelik çocuk sahibi olmayı düşünebilirsiniz. Abdominoplasti (karın germe) sonrası hamilelikte anne veya bebeğin ameliyata dair herhangi bir dezavantajı olmaz. Hamileliğinizin ve sağlıklı bir bebeğin sorunsuz doğumunun tadını çıkarabilirsiniz.

  Karın germe ameliyatı sonrası gebelikte bebek herhangi bir sorun yaşar mı?

  Karın germe ameliyatı sonrası (Abdominoplasti sonrası) gebe kalan birçok hasta, bebeğin doğumundan sonra karın germe ameliyatlarının sonuçlarının faydalarını görmeye devam etmektedir. Karın germeden sonra hamilelik sonrası rötuşlar eğer gerekirse yapılabilir. Bununla birlikte, hamilelik, karın germe gibi bir plastik cerrahi ameliyatının (meme estetiği, liposuction gibi) sonuçlarını değiştirebilir. Kilo alımı, yeni çatlakların oluşması, kasların doğuma bağlı ayrılması ve diğer faktörler, revizyon(düzeltme) cerrahisini gerekli kılabilir.

  Hamilelik sırasında kilo alımınızı kontrol etmek, karın germe işleminizin sonuçlarını korumaya yardımcı olabilir. Hamilelik sonrası karın germe sonuçlarınızın aynı olmadığını fark ederseniz, abdominoplasti revizyon ameliyatı veya mini karın germe için tekrar bizler ile irtibata geçebilirsiniz.

  Karın germe sonrasında hamile kalanlar ameliyata bağlı herhangi bir sorun yaşar mı?

  Tüm gebelikler, bilinen veya bilinmeyen nedenlerle bir dereceye kadar komplikasyon yaşama potansiyeline sahiptir. Kadın doğum uzmanınız olağan hamilelik komplikasyonları ile ilgili endişeleriniz konusunda size en iyi tavsiyede bulunabilir. Bununla birlikte, gebelik sırasında geçirilmiş karın germeye bağlı olarak bebeğinizin ekstra bir riski olmayacaktır.

  Karın kaslarınız onarılmış ve gergin olduğu için karnınız büyüdükçe ve gerildikçe kasılma veya çekme hissi yaşayabilirsiniz. Ancak bu durum tehlikeli değildir. Karın germe sonrası gebelik çocuğunuzun büyümesi ve gelişmesi için bir kısıtlama yaratmayıp, bebeğin gelişmesi için bol bol alanı olacaktır.

  Karın germe ameliyatımdan sonra sezaryen ile doğum yapmam gerekirse ne olur?

  Karın germe sonrası sezaryen ile doğum söz konusu olduğunda, asıl endişe kesinin karın germe izinden yapılıp yapılmayacağı yönündedir. Karın germe sonrası sezaryen ile ilgili sorun, tekrarlanan sezaryen ile doğum ameliyatından çok farklı değildir. Kadın doğum uzmanınıza daha önceden geçirilmiş bir karın germe ameliyatınız olduğunu söylemeniz önemlidir.

  Doktorunuz sezaryen kesisini bizim ameliyat izimizden yapacaktır. Birçok hastamız daha az iz kalması için bizim de sezaryen sırasında orada olup, cilt dikişini bizim atmamızı talep etmektedir.

  Karın germe ameliyatından sonra hamile kalmak için ne kadar beklemeliyim?

  Yakın gelecekte hamilelik düşünüyorsanız, karın germe işleminizi doğum sonrasına ertelemenizi tavsiye ederim. Birçok kadın ilk çocuk sahibi olduktan sonra uzun bir süre çocuk sahibi olmayı planlamıyor, bir sonraki çocuk arasında büyük bir zaman aralığı olacağını düşünüyorsa karın germe yaptırmak isteyebilir. Bu süreçte vücudunuzdan emin ve mutlu hissetmeniz sizin için önemlidir, bu nedenle gelecekte daha fazla çocuk sahibi olma olasılığında bile açık uçlu bir karın germe düşünmek isteyebilirsiniz.

  İleride birden fazla çocuk planlıyorsam, ama şimdi bir karın germe istiyorsam?

  Gelecekte daha fazla çocuk sahibi olmak isteyebileceğinizi kuvvetle hissediyorsanız, herhangi bir işlem yapmadan önce karın germe sonrası hamilelik hakkında plastik cerrahınızla konuştuğunuzdan emin olun. Hastalarım bana bu isteğini dile getirdiğinde ameliyat planını buna göre değiştirebilirim.

  Abdominoplasti sonrası hamilelik planlanıyorsa ameliyat planımda ufak revizyonlar yapabilirim. Örneğin Abdominoplasti sonrası gebelik planlanıyorsa daha az kas onarımı yapmayı veya belki de hiç kas onarımı yapmadan bir karın germe planlayabilirim. Bu tür olağanüstü durumlar mutlaka Plastik Cerrah ve hasta arasında detaylı değerlendirme ve planlama gerektirir.

  “Özellikle şunu belirtmek gerekir ki; Karın germe ameliyatından 1-2 yıl sonra kesinlikle başarılı bir hamilelik geçirebilirsiniz.”

  Karın Germe Sonrası Doğum / Sık Sorulanlar
  "Karın germe ameliyatından sonra hamile kalabilir miyim?"

  Karın germe ameliyatından sonra hamile kalmadan en az bir sene beklemeniz tavsiye edilir. Kadınlar, çocuk sahibi olduktan 6- 12 ay sonra tekrar karın germe ameliyatı olabilirler.

  Sezeryan sırasında karın germe yaptırabilir miyim?

  Hayır. Birçok plastik cerrah sezaryen ile karın germe ameliyatını birleştirmenin iyi bir fikir olmadığı konusunda hemfikiriz.

  Karın germe ameliyatı sonrası gebelik durumu bebek için problem teşkil eder mi?

  Karın bölgesinde ve rahimde bebeğin kolayca gelişebileceği geniş bir alan olacağından gebelik öncesi geçirilmiş karın germe bebek için sorun teşkil etmeyecektir.

  Karın germe sonrası hamile kalırsam, doğum sonrası karnım eskiye döner mi?

  Mutlaka doğuma bağlı az ya da çok deformasyon gelişecektir. Ancak bu deformasyonun tekrar ameliyat gerektireceği gibi bir ön yargı yanlış olur. Kas onarımı gevşeyebilir, karın derisinde gevşeme olabilir.

 • Mini Karın Germe İle Tam Karın Germe Arasındaki Fark
  Mini Karın Germe İle Tam Karın Germe Arasındaki Fark Nedir?

  Klinik uygulamalarımız arasında en sık merak edilen ve sorulan sorulardan birisi, “mini karin germe ile tam karin germe arasındaki fark” olmaktadır.

  Hastalarımızın genel ve ısrarlı talebi mini karın germe olmak ile birlikte, bu ameliyat her vücut için uygun değildir. Karın germe ameliyatı olan ünlüler verdikleri demeçlerde kamuoyunda ilgi çekmekte ve yöntemleri popülarize etmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki her ameliyat her kişi için uygun olmamakta, kişinin vücut durumu süreci yönlendirmektedir.

  Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu sizler için “mini karin germe ile tam karin germe arasindaki fark” konusunu irdeleyip, en çok merak edilenleri anlatacak.

  Tam Karın Germe ile Mini Karin Germe ile Arasindaki Temel Fark Nedir?

  Estetik cerrah, tam karın germe veya mini karın germe işleminin gerekip gerekmediğini belirlemek için karın bölgesindeki fazla derinin yerini ve kapsamını değerlendirecektir. Sadece göbeğin altındaki bölgede fazla deri varsa, “mini karın germe” yeterli olabilir. Mini karın germe ameliyatı göbek deliği korunur ve göbek altındaki deri fazlalığı alınır. Buruşmuş bir kumaşı gerer gibi alt karın derisi aşağı çekilerek karın gerilir.

  Mini karın germe (Mini Abdominoplasti) daha kısa süren, daha az kesi ve daha az iz ile sonuçlanan bir estetik ameliyattır. Mini karın germe ameliyatında iz mayo çizgisinin altında, sezeryan kesisinin devamı gibi düşünülebilir.

  Bununla birlikte alt karın bölgesinde deri çıkartıldığında, göbeğin gerildiği veya göbek üzerinde önemli ölçüde gevşek veya kırışık bir cilt olduğu durumlarda, tam karın germe ameliyatı gerektirecektir. Tam karın germe ameliyatında, karın derisinin göbek deliğinden aşağıda olan kısmından yeterli miktarda deri çıkartılması ve yeni göbek deliği dizayn edilmesi gerekmektedir.

  Tam karın germe ameliyatında hem üst hem de alt karın derisini germek için tüm karın derisi gerilecektir. Tam karın germe ameliyatında dikiş izi mini karın germe ameliyatına göre daha uzun olacaktır.

  Karın Germe Ameliyatında Kas Onarımı (Diyastazis Rekti Onarımı)

  Yaşlanma faktörü, hareketsiz yaşam tarzı veya hamilelik nedeniyle bazı durumlarda karın kaslarında (rektus kasları) gerilir ve ayrılır. Böyle bir durumda öne eğildiğinde veya yemek yedikten sonra üst karın bölgesi (hastalar bunu mide kısmı diye tabir eder) öne doğru çıkma eğilimindedir. Bunun nedeni, karın duvarının bağırsakları yeterince destekleyememesidir ve yeterli gerginlik yaratamamasıdır. Bu durum Tam Karın germe ameliyatı sırasında yapılan Diyastazis Rekti Onarımı (Karın Kası Onarımı) ile düzeltilir. Karın germe ameliyatı sırasında deri gerilmeden önce kaslar ve fasya onarımı (Diastazis recti onarımı) yapıldığı için karın germe ameliyatı olanların yorumları; ameliyat sonrasında yemek sonrası karında oluşan çıkıklığın yok olduğu yönündedir.

  Tam Karın Germe Ameliyatının Artıları ve Eksileri Nelerdir?

  En sık uygulanan karın şekillendirme ameliyatı olarak tam karın germe, abdominal liposuction ile yapıldığında genellikle sadece "karın germe" veya "lipoabdominoplasti" olarak anılır.

  Tam bir karın germe ameliyatında kesi tipik olarak kasık bölgesi boyunca uzanır ve "tam bikini çizgisi kesiği" olarak bilinir. Tam bir karın germe ameliyatında, alt karın bölgesindeki tüm fazla yağ ve deriyi almaya çalışırız ve ayrıca üst karın bölgesine de liposuction da yaparız. Günümüzde bu amaçla en popüler yöntem Vaser Liposuction’dır. Ameliyatın önemli bir aşaması da karın kasları onarımıdır (Diyastazis Rekti Onarımı).

  Tam Karın Germe Avantajları
  • Alt ve üst karın bölgesindeki Fazla deri tamamen alınır ve göbek deliğinizin hem altındaki hem de üstündeki gevşek kaslar onarılır.
  • Karın germe ameliyatı olanların yorumları elde edilen sonucun dramatik bir dönüşüm olduğu yönündedir.
  Tam Karın Germe Dezavantajları
  • Tam karın germe ameliyatında dikiş izi kasık bölgesinde uzanan bir dikiş izi olur. Bu dikiş izi iç çamaşırı içinde olacak şekilde dizayn edilir.
  • Tam karın germe ameliyatında iyileşme süresi, mini karın germe ameliyatına göre daha uzundur ve işe dönüş daha uzun olacaktır.
  Mini Karın Germe Ameliyatı Avantaj ve Dezavantajları

  Mini karın germe operasyonu, bikini hattı boyunca 15-20 cm küçük bir kesiden yapılır. Mini karın germe ameliyatında küçük kesi ile daha az bir deri parçası alınır ve Vaser Liposuction ile bel, alt karın ve üst karın bölgesinden yeterli miktarda yağ alınarak vücut şekillendirilir. Göbek altındaki gevşek kas bölümü onarılabilir.

  Mini Karın Germe Avantajları
  • Mini karın germede dikiş izi tam karın germeden daha kısadır.
  • Mini karın germe ameliyatında iyileşme süresi daha kısa sürede ve daha zahmetsizdir. Mini karın germe ameliyatı olanların yorumları sosyal yaşama dönüşün daha hızlı olduğu yönündedir.
  Mini Karın Germe Dezavantajları
  • Mini karın germe ameliyatı sadece alt karın bölgesinde fazla deriye müdahale edildiği ve göbek altındaki gevşek kasları onardığı için üst karın bölgesindeki sorunları gidermez.
  • Mini karın germe ameliyatı, tam karın germe ile karşılaştırıldığında sonuçlar daha az dramatik görünebilir.

  Mini karın germe ameliyatı olanlar dikkatlice seçilmelidir. Gerçekten uygun olan hastalarda “mini karın germe ameliyatı” daha kısa bir ameliyat izi, göbek deliğinin yerinin değişmemesi ve hızla sosyal yaşama dönme avantajları ile çok güzel bir seçenektir. Ancak bilinmelidir ki özellikle doğum yapmış kadınların sadece küçük bir yüzdesi “Mini Karın Germe Ameliyatı” için uygun bir adaydır.

  Mini karın germe fiyatları ve Tam karın germe fiyatları beraberinde yapılacak işlemler (VaserLipo, fıtık onarımı vs) göre değişkenlik gösterecektir. Karın Germe Fiyatları Ankara için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

 • E
  Elif ***22.11.2018

  Vaserlipo ile karın germe ameliyatından sonra tam olarak iyilesme süresi kaç gündür.günlük işlere dönüş cinsel yaşam vs gibi.mini karın germe ile tam karın germe fiyatları nedir?

  Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu

  Vaser Lipo ile Karın Germe (Vaser Abdominoplasti) işlemi sonrası iyileşme süreci 7-14 gün arasındadır. Hastalarımıza 7-10 gün sonra hızlı ritimde yürüme ve kardiyo egzersiz izni verebilmekteyiz. Ancak salon sporları gibi, ağırlık kaldırma, yüzme gibi ağır sporlar en erken 30.günde yapılmalıdır. Zira Vaser Karın germe işleminde genellikle diyastazis rekti denilen, karın kası onarımı da yapıldığı için bu kasların yeni pozisyonunda iyileşmeleri için zaman vermek gerekir. Vaser Karın germe sonrası normal yaşama 1-2 hafta içerisinde dönülebilir. Daha detaylı bilgi ve Vaser Karın Germe fiyatları için lütfen bizimle 05419324689 numaralı telefondan irtibata geçiniz.

 • K
  Kenan***11.07.2018

  Yan yağları aldırma ve karın germe konusunda bilgi rica ediyorum.

  Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu

  Bel (simit),karın Vaser Liposuction ve Karın germe Ameliyatı (Vaser Karın germe) aynı seansta yapılabilen işlemlerdir. Vaser Karın germe sonrasında iç çamaşırı içerisinde kalan bir iz ile karın bölgesindeki fazla deri ve yağ tabakası çıkartılır. Karın germe sırasında yapılan Vaser Liposuction ile üst karın bölgesi inceltilir ve bel oyuğu ortaya çıkartılabilir. Vaser liposuction fiyatları ve Karın germe ameliyatı fiyatları kanun ve yönetmelikler gereğince paylaşılamamaktadır. Vaser Liposuction ve Karın germe ile ilgili detaylı bilgi için lütfen 05419324689 numaradan bize ulaşınız. https://www.vaserlipo.com.tr/vaser-liposuction

 • Ö
  Özlem***21.06.2018

  Sayın Hocam, 2009 da yapmış olduğum doğumdan sonra 2000 senesinden bu yana da hipoglisemi hastası oldugum icin ustune eklenen insulin direncinden dolayi bel ve göbek cevresinde ciddi kilo almaya başladım. Liposuction ve karin germe işleminden sonra insulin direncinde ve hipoglisemi rahatsızlığımda düzelme olurmu? Bilgi almak ve muayene olmak ücretlimi? Konu hakkında bilgi vermenizi rica eder, bilgilerinize sunarım. Saygılarımla

  Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu

  Doğum sonrası verilemeyen kilolar ve karında sarkma sıkça karşılaşılan bir durumdur. Her zaman söylediğimiz gibi karın germe ameliyatı ve Vaser liposuction bir kilo verme yöntemi değildir. Karın Germe Ameliyatı ve Vaser liposuction bölgesel fazlalıkların ve deformasyonların tedavisi amacı ile kullanılan bir cerrahi uygulamadır. Ancak birçok ameliyat ettiğimiz hastada yüksek bir motivasyon ve özellikle diyetine dikkat eden hastalarda kilo verme de sıkça gördüğümüz bir durumdur. Bu sebeple hastalarımıza Karın germe ve vaser liposuction ameliyatı sonrası 1. hafta itibarı ile diyetisyen eşliğinde bilinçli bir diyet öneriyoruz.

Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu - İletişim

Adres:Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 31/8 Çukurambar Çankaya Ankara

E-Posta:tarikmdgmail.com
bilgivaserlipo.com.tr

Soru Sor
En az 70 karakter.

Gizlilik bilgileriniz bizimle güvende.

Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluDoç. Dr. Tarık ÇavuşoğluPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Telefon: 0312 220 4426