Hasta Yorumları
VİDEOLAR

Karın Germe

telefon +90312 220 4426
Karın Germe

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı aşırı kilo alıp verme ve hamilelik sonrası oluşan karında sarkma, gevşeme ve çatlak görünümünün düzeltilmesi için yapılan edilen bir estetik girişimdir.

Fazla derinin ve yağların alınması, karın kaslarındaki şişmanlık ve gebeliğe bağlı deformasyonunun düzeltilmesi, diyastazis rekti onarımı için yapılan bir estetik cerrahi işlemidir.

Özellikle sonrasında düz bir karına sahip olmak isteyen hastalar için ideal ve kalıcı bir çözümdür.

Abdominoplasti Karın Germe ile Klasik Karın Germenin Farkı

Klasik karın germe ameliyatında liposuction sınırlı bölgelere ve bir miktar çekinilerek yapılan bir işlemdi. Zira üst karın derisini besleyen damarları zedeleme riski sebebi ile ancak belli bir bölgeye sınırlı olarak yapılmaktaydı.Vaser karın germe ameliyatlarında ise Vaser liposuction ile kombine edildiğinde rahatça hemen her bölgeye liposuction yapılabilmekte,bel oyuğu ve karın bölgesi ideal şekilde oluşturulabilmektedir.

Vaser liposuction klasik liposuctiona göre damar ve sinir yapılara daha az vermesi sebebi ile vaser karın germe ameliyatı;

 1. Her bölgeye liposuction yapıldığından daha başarılı ve sonuçlar daha iddialıdır,
 2. Daha kansız bir operasyondur,
 3. Hastalar günlük yaşamlarına daha erken dönebilmekte,
 4. Morluk, şişlik ve ödem daha az olmaktadır.

Karın Germe Ankara

Karın germe ameliyatına uygun adaylar;

 1. Doğum sonrası kilolarını veremeyen kadınlar,
 2. Doğum sonrasında özellikle alt karın bölgesindeki deride sarkma ve gevşeme oluşan kadınlar,
 3. Hızlı kilo alıp verme sonucu karın bölgesinde sarkma, deri kalitesinde azalma görülen kadın ve erkekler,
 4. Doğum sonrası alt karın bölgesi derisinde çatlaklar (stria) oluşan kadınlar ideal adaylardır.

Kliniğimde Karın Germe Ameliyatı Ankara için hemen randevu alabilirsiniz.

karın germe ankara

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2019

Karın germe yani abdominoplasti ameliyatı fiyatları operasyonun yapılacağı hastane ve beraberinde yapılavak ek cerrahi prosedürlerin sayısı ve çerçevesine göre değişkenlik gösterecektir. Karın germe Ankara fiyatları hakkında detaylı bilgi için lütfen irtibata geçiniz.

Abdominoplasti ameliyatı öncesinde neler yapılmalıdır?

Aspirin ve kan sulandırıcı(antiagregan) ilaçlar, yeşil çay, multivitaminler operasyondan bir hafta önce kesilir(sürekli kullanılan ilaçlarınızı doktorunuza danışmadan kesmeyiniz). Sigara Vaser Karın Germe (Vaser Abdominoplasti) operasyonu öncesi ve sonrası bir süre kullanılmamalıdır. Operasyon günü hastaneye gelmeden makyaj yapılmamalı, oje sürülmemelidir, takı takılmamalıdır.

Operasyon öncesi 6 saat yemek ve su alınmamalıdır. Operasyondan 1-2 saat öncesi hastanede olunmalıdır. Odanız sizin için hazırlanır ve teskin edici ilaçlar ile ameliyata hazırlanırsınız. Operasyon günü ve sonraki birkaç gün için size yardımcı olacak birisi sizin için faydalı olacaktır..

Karın germe çeşitleri nelerdir?

En sık "Tam Karın Germe" ve "Mini Karın Germe" ameliyatları yapılmaktadır.

Tam karın germe

Tam karın germe operasyonu göbek deliğinin altındaki karın bölgesinde çatlak ve göbeği aşırı sarkmış hastalar için uygundur. Tam karın germe operasyonunda eski göbek deliği yerinde yeni bir göbek deliği oluşturulmaktadır. Vaser Karın Germe (Abdominoplasti) iç çamaşırı içinde kalacak şekilde kasıkta bir iz ve ek olarak göbek deliği çevresine yuvarlak kesi izi kalmaktadır. İşlem sırasında karın üstü bölgeyeve simit bölgesine Vaser Liposuction da uygulanarak sonucun başarılıolması sağlanır. Operasyon karın kaslarındaki zayıflık ve fıtıklaşmalar onarılır takviyeler yapılır. Bu sayede hastanın daha düz bir karnı oluşturulurken hem de ileride bu bölgede oluşabilecek fıtıklar engellenir.

Mini karın germe

Kasık üstünde biraz daha küçük bir kesi ile yapılmaktadır. Kadınlarda Sezeryan kesisi üzerinden biraz daha yanlara uzatılarak yapılır. Daha çok alt karın bölgesinde doğum sonrası ya da kilo alıp vermeye bağlı minimal sarkma-gevşeklik ve çatlak(stria) şikayetleri olan kadınlarda tercih edilir. Operasyonda göbek deliğine dokunulmamakta, kalitesiz deri kısmı ve çatlak içeren bölge tedavi edilmektedir. Mini karın germe ameliyatı 1-2 saat arası sürmektedir.Aynı ilem sırasında karın kaslarında gerekli onarım(diyastazis rekti onarımı) yapılabilmektedir.

Karın germe işlemi sınırlı bir bölgede olacağından göbek çevresinde iz kalmayacaktır. Vaser Liposuction bu yöntem ile beraber kullanılır ve karındaki bölgesel tüm fazlalıklara müdahale edilerek aynı seansta bel oyuğu ortaya çıkartılır, tüm karın ve sırt bölgesi şekillendirilir.

Sizin için en uygun vücut şekillendirme ameliyatına hangisidir?

Sadece Vaser Liposuction ile karın bölgeniz şekillenebilir mi? yoksa vaser karın germe için uygun bir aday mısınız? Bu kararı aşağıdaki kriterlere göre vermekteyiz.

Öncelikle karın bölgesindeki deri kalitesi ve bölgesel yağ dağılımı muayene esnasında değerlendirilir. Stria (çatlak) ve derinin elastikiyet kabiliyeti, bölgesel yağlanmanın derecesi belirlenir. Deri kalitesinin düşük olması ve çatlakların varlığı bizi karın germe ameliyatına yönlendirir. Beraberinde eşlik eden karın ön duvarı zayıflığı(üst karın bölgesinde bombelik) ve göbek fıtığı da yine karın germe operasyonu için uygun bir aday olduğunuzu gösterebilir. Zira karın germe ameliyatında bu patolojilere de müdahale şansımız bulunmaktadır.

Sadece doğum sonrası kilolarınızı attınız alt karında gevşeklik, deformite ve çatlaklar mevcut ise mini karın germe ameliyatı yeterli olabilirken, üst karın bölgesinde yığılma deri ve yağ fazlalığı da eşlik ediyorsa Tam Karın Germe (Abdominoplasti) ameliyatı için uygun bir adaysınız demektir.

Karın germe ameliyatı olanlar ameliyat öncesinde bazı sorular sorulur. Bunlara verilen cevaplar belirleyici olabilir. Hiçbir şekilde ameliyat izi istemeyen hastalarda ve sonraki 1 sene içerisinde gebelik planlayan hastalarda Karın Germe (Abdominoplasti) önerilmez. Doğum sonrasında emzirme bitene kadar ameliyat ertelenir. Karın germe(Abdominoplasti) ameliyatı olan hastalar bu ameliyattan 1 sene sonrasında doğum yapabilir.

Karın germe ameliyatı fotoğrafları karın germe ameliyatı öncesi ve sonrası değerlendirmek amacı ile hastanın izni ile çekilir. Karın germe ameliyatı olanların yorumları ameliyat başarısı karın germe ameliyatı öncesi ve sonrası fotograflar değerlendirilerek yapılabilir.

Karın germe ameliyatı hazırlık sürecinde neler yapılır?

Abdominoplasti ameliyatı öncesi eğer sigara içiyorsanız buna ameliyattan 4 hafta önce ve karın germe ameliyatı 2 hafta sonrasına kadar ara vermelisiniz. Eğer kullanıyorsanız E vitamini, yeşil çay, aspirine ve benzeri kan sulandırıcılara ara vermelisiniz. Karın Germe ameliyatı öncesi ve sonrası ağır diyet rejimlerinden kaçınınız. Geçirilen herhangi bir üst solunum yolları enfeksiyonu operasyonun ertelenmesine sebep olacaktır.

Karın germe ameliyatı nasıl yapılır?

Tam karın germe hastanın durumuna ve yapılacak işlemlerin çerçevesine göre 2-4 saat, mini karın germe 1-2 saat sürebilir.

Karın germe ameliyatı kesisi sezeryan izinin her iki tarafa uzatılması şeklinde ve iççamaşırı içinde kalacak şekilde planlanır. Mini Karın germede kesi hattı daha kısadır ve göbek yeri değiştirilmeyebilir. Ameliyat sırasında karın kaslarında bir zayıflık veya fıtıklaşma varsa, burası onarılır veya akviye edilir, fazla deri çıkartılarak vücuttan uzaklaştırılır.

Mini karın germede yapılan kesi ve çıkartılan deri daha sınırlıdır.Mini Karın germe işleminde de kas onarımı yapılabilir. Göbek deliğinin yeri değişmez. Operasyon bittikten sonra deri birkaç kat gizli dikiş ile içeriden ve estetik dikiş ile dışarıdan dikilir.. Bölgede toplanacak fazla sıvıyı emmek için dren adı verilen düzenekler yerleştirilir.

Karın germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Ameliyat genel anestezi altında yapılmakta ve Vaser Liposuction işlemi ile birlikte yaklaşık 3,5-4 saat sürmektedir. Mutlaka tam teşekküllü hastane şartlarında yapılmalıdır. Her ameliyatta olduğu gibi başarı bir ekip işi olup anestezi, operasyonun yapıldığı hastanenin bakım ve ameliyathane şartları ve ameliyat sonrası bakım ekibi(hemşire, hastabakıcı yardımcı sağlık personeli v.s.) başarıyı tamamlayıcı ögelerdir. Bu sebeple doktorunuza beni hangi hastanede opere edeceksiniz sorusunu sorunuz. Karın germe ameliyatı sonrası hastanede 1 gece kalınır, 2-3 hafta boyunca uygun ve konforlu bir korse giyilir.

Karın germe ameliyatı sonrası ilk günler ödem yani şişlik ve bir miktar morluklar olabilir. Karın germe ameliyatı olanların yorumlarında ameliyat sonrası ağrıların hastaneden çıkınca ağızdan alınacak hafif ağrı kesiciler ile giderilebilecek düzeyde olduğunu söylerler. Genellikle hastalar 2 hafta sonra işlerine geri dönebilir. İlk 3-4 ay süresince ameliyat izleri pembe renkte ve sert kıvamda iken, altı ay ile bir yıllık süre içerisinde düzleşerek solacaktır.

 • E
  Elif ***22.11.2018

  Vaserlipo ile karın germe ameliyatından sonra tam olarak iyilesme süresi kaç gündür.günlük işlere dönüş cinsel yaşam vs gibi.mini karın germe ile tam karın germe fiyatları nedir?

  Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu

  Vaser Lipo ile Karın Germe (Vaser Abdominoplasti) işlemi sonrası iyileşme süreci 7-14 gün arasındadır. Hastalarımıza 7-10 gün sonra hızlı ritimde yürüme ve kardiyo egzersiz izni verebilmekteyiz. Ancak salon sporları gibi, ağırlık kaldırma, yüzme gibi ağır sporlar en erken 30.günde yapılmalıdır. Zira Vaser Karın germe işleminde genellikle diyastazis rekti denilen, karın kası onarımı da yapıldığı için bu kasların yeni pozisyonunda iyileşmeleri için zaman vermek gerekir. Vaser Karın germe sonrası normal yaşama 1-2 hafta içerisinde dönülebilir. Daha detaylı bilgi ve Vaser Karın Germe fiyatları için lütfen bizimle 05419324689 numaralı telefondan irtibata geçiniz.

 • K
  Kenan***11.07.2018

  Yan yağları aldırma ve karın germe konusunda bilgi rica ediyorum.

  Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu

  Bel (simit),karın Vaser Liposuction ve Karın germe Ameliyatı (Vaser Karın germe) aynı seansta yapılabilen işlemlerdir. Vaser Karın germe sonrasında iç çamaşırı içerisinde kalan bir iz ile karın bölgesindeki fazla deri ve yağ tabakası çıkartılır. Karın germe sırasında yapılan Vaser Liposuction ile üst karın bölgesi inceltilir ve bel oyuğu ortaya çıkartılabilir. Vaser liposuction fiyatları ve Karın germe ameliyatı fiyatları kanun ve yönetmelikler gereğince paylaşılamamaktadır. Vaser Liposuction ve Karın germe ile ilgili detaylı bilgi için lütfen 05419324689 numaradan bize ulaşınız. https://www.vaserlipo.com.tr/vaser-liposuction

 • Ö
  Özlem***21.06.2018

  Sayın Hocam, 2009 da yapmış olduğum doğumdan sonra 2000 senesinden bu yana da hipoglisemi hastası oldugum icin ustune eklenen insulin direncinden dolayi bel ve göbek cevresinde ciddi kilo almaya başladım. Liposuction ve karin germe işleminden sonra insulin direncinde ve hipoglisemi rahatsızlığımda düzelme olurmu? Bilgi almak ve muayene olmak ücretlimi? Konu hakkında bilgi vermenizi rica eder, bilgilerinize sunarım. Saygılarımla

  Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu

  Doğum sonrası verilemeyen kilolar ve karında sarkma sıkça karşılaşılan bir durumdur. Her zaman söylediğimiz gibi karın germe ameliyatı ve Vaser liposuction bir kilo verme yöntemi değildir. Karın Germe Ameliyatı ve Vaser liposuction bölgesel fazlalıkların ve deformasyonların tedavisi amacı ile kullanılan bir cerrahi uygulamadır. Ancak birçok ameliyat ettiğimiz hastada yüksek bir motivasyon ve özellikle diyetine dikkat eden hastalarda kilo verme de sıkça gördüğümüz bir durumdur. Bu sebeple hastalarımıza Karın germe ve vaser liposuction ameliyatı sonrası 1. hafta itibarı ile diyetisyen eşliğinde bilinçli bir diyet öneriyoruz.

Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluDoç. Dr. Tarık ÇavuşoğluPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu 1972 yılında Ankara’da doğdu. 1990-1996 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde...

Profili Görüntüle
Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu - İletişim

Adres:Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 31/8 Çukurambar Çankaya Ankara

E-Posta:tarikmdgmail.com
bilgivaserlipo.com.tr

Soru Sor

Gizlilik bilgileriniz bizimle güvende.

Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluDoç. Dr. Tarık ÇavuşoğluPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Telefon: 0312 220 4426