Hasta Yorumları
VİDEOLAR

Kalça Estetiği

telefon +90312 220 4426
Kalça Estetiği

Kalça Estetiği Ankara

İdeal kalça denildiğinde; bel-karın ve bacaklar ile oransal bütünlük oluşturan bir kalça yapısı akla gelir. Kalça estetiği basenlerin çok belirgin olmadığı, üst-dış kısmının dışa çıkıntı yaptığı, ince bir bel-sırt kavsiyle birleştiği kalça yapısı ideal feminen (kadınsı) bir popo görüntüsünü ifade eder.

Kalça Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Akdeniz insanları olarak bizlerin kalça yapısı olarak, Uzakdoğu ırkına göre daha avantajlı olduğumuz söylenebilir. Düz olmayan belli bir projeksiyona sahip olan popo yapısına sahip bizlerde ideal kalçayı liposuction, lipofilling ve/veya popo kaldırma germe operasyonlarıyla rahatlıkla elde edebilmekteyiz.

Kalçaya yağ enjeksiyonu ile popo büyütme ameliyatları en sık yapılan popo estetiği işlemleridir. Günümüzde dünyada çok fazla ilgi görmektedir. Kısa süren ve sonrası zahmetsiz bir operasyon oluşu ve sonuçlarının çok çarpıcı olması bu ilginin esas nedenidir.

Özellikle Vaser liposuction ile bel, sırt ve basen bölgeleri inceltilip şekillendirilebilir, kalça bölgesine geçiş daha estetik hale getirilebilir. Böylece kalça daha yuvarlak ve dar görünüme ulaşır. Vaser Liposuction esnasında alınan yağlar popoya enjekte edilerek aynı seansta popoda daha çıkıntılı bir görünümde elde edilir.

Vaser Lipo ile bel, karın, basen ve kalça altı yağlarının alınmasıyla birlikte alınan yağlar poponun üst dış kısmına verilerek oluşturulan kalça estetiği sonrası ağrı pek olmaz.

Ağrı kesici tabletlerle geçen minimal ağrılar olabilir. Genellikle 1 gece hastanede kalış önerilir. Kalçaya yağ enjeksiyonuyla birlikte vaser liposuction yaptıran kişilerin üç hafta korse kullanması gerekir. Hastalar 3-5 gün arasında sosyal hayata dönülebilir.

Kalçe estetiği işleminde neden vaser lipo ile alınan yağlar tercih edilir?

Vaser liposuction sadece yağa etkili bir yöntem olduğundan çevredeki damar, sinir ve bağ dokuya zarar vermez. Bu sebepten ameliyat sonrası ağrısız, morluklar daha az, kanama daha az olup erken dönemde normal yaşama dönülebilir. Ancak vaser liposuction ile kalçaya yağ enjeksiyonu işleminin en büyük avantajı yağların zarar görmeyip, popoya verilen yağların %83’e varan oranlarda yaşayabilme ve kalıcı olmasıdır.

Başka hiçbir liposuction tekniğinde bu oranlarda kalıcılık mümkün değildir.

Kalça Estetiği Sonuçları

Özellikle düz ve silik kalçalar maskülen görünümü çağrıştırdığından, daha dik ve projektil popo görünümü sık talep görmektedir. Yağ enjeksiyonu ve kalça büyütme sonucunda hem projektil hem de dikleşmiş bir kalça görünümü oluşur. Hastaların sıklıkla şikayeti olan “pantolon giymek istiyorum” talepleri fazlası ile karşılığını bulur.

Kalça estetiği yaptıranlar; sosyal hayatta daha aktif oldukları ve özgüvenlerinin arttığı tespit edilmiştir. Dolayısıyla Kalça dolgusu yaptıranlar da elde edilen sonuçlar estetik cerrahinin yüz güldürücü operasyonlarından birisi olmasını sağlamıştır.

Silikon protez ile kalça büyütme

Popo dikleştirme ve büyütme amacı ile silikon protezler de kullanılabilir. Bu işlem sonunda kalça ortasında yaklaşık 6-8 cm’ lik bir iz kalır. Ameliyat sonrası iz kıvrım arasında gizli kalır. İyileşme dönemi yağ enjeksiyonuna göre daha ağrılı ve uzundur.

Kalça dikleştirme ve germe ameliyatı nasıl yapılır?

Hızlı ve aşırı kilo akıp verme, postbariatrik cerrahi ve yaş ile dikliğini kaybeden ve sarkan popolarda ise germe operasyonu yapmak gerekir. Operasyon ve genel anestezi altında yapılır. Bir gece hastanede kalış önerilir. Kalça dikleştirme ve germe ameliyatında dikişler 2. haftada alınır. Operasyondan 15 gün sonra normal yaşama dönülebilir. Operasyon sonrası 45 gün ağır spor yapmaktan kaçınılmalıdır. Yürüyüş, kardiyo gibi hafif sporlar 1. Aydan sonra yapılabilir. Popo dikleştirme-germe ameliyatının tek dezavantajı karın germe(abdominoplasti) operasyonlarında da olduğu gibi iz kalmasıdır. Bu izler zaman içinde solup belirsiz hala gelebilir. Bazı hastalar ameliyat izi bölgesine dövme (tatuaj) yaptırarak kamufle ederler.

Kalça Estetiği Fiyatları Ankara

Plastik cerrahinin tüm konularında olduğu gibi ücretlendirme yapılacak ameliyat veya kombinasyonlarına göre değişiklik göstermektedir. Kalça estetiği fiyatları uygulama sahası, beraberinde yapılacak ek cerrahi prosedürlere göre değişkenlik gösterir.

İlgili Konular 1
 • Brezilya Kalçası (BBL) Estetiği
  Brezilya Kalçası Ankara

  Orantılı bir vücut için, kalçanın şekli ve oranı önemli bir faktördür. “Brezilya popo kaldırma ameliyatı” “Brezilya Poposu (BBL)” “Brezilya Kalçası Estetiği” ameliyatı olarak anılan uygulama ile daha dolgun, daha yuvarlak bir kalça konturu elde etmek için özel yağ transfer tekniklerini kullanabiliyoruz.

  Brezilya Poposu (BBL) Estetiği Nedir?

  Brezilya poposu ameliyatı, kalça bölgesinde daha fazla dolgunluk yaratmaya yardımcı olmak için yağ transferini içeren popüler bir estetik prosedürdür.

  Brezilya Poposu, kalça protezi (silikon) olmadan kalçaların boyutunu ve şeklini artıran özel bir yağ transfer prosedürüdür. Liposuction ile kalça, karın, bel veya uyluk bölgelerinden fazla yağ alınır ve daha sonra bu yağın bir kısmı kalçaya enjekte edilir.

  Brezilya poposu (BBL) ameliyatı veya Brezilya kalçası estetiği ameliyatı ile tüm alt vücudun oranlarını iyileştirebilmekte, hastanın "sorunlu bölgelerinden" yağ alarak ve kalçanın daha belirgin olmasını sağlarken, orantısız ve fazla olan bölgelerde oransal bütünlüğü sağlayabilmekteyiz.

  Brezilya Kalçası (BBL) Estetiği Kimlere Yapılır?

  Bir kişinin kalçasının şekli ve oranı büyük ölçüde genetik yapısı tarafından belirlenir; hem iskelet yapınız hem de vücudunuzun yağ depolaması alt vücudun görünümünü etkiler. Sağlıklı bir diyet ve egzersiz, sağlıklı bir vücut ağırlığı elde etmek ve kasları sıkılaştırmak için işe yarayabilir, ancak birçok hasta sağlıklı bir yaşam tarzına rağmen düz kalçalarından memnun değildir.

  Brezilya Poposu ameliyatı, kalçayı ve kalça, bel ve uyluk gibi çevre bölgeleri yeniden şekillendirerek genetiğin faktörlerin üstesinden gelmeye yardımcı olabilir.

  Brezilya Poposu (Brazilian Butt Lift) Faydaları Nelerdir?
  • Alt bedeninizin kıvrımlarını geliştirir.
  • Kalçalarınıza dolgunluk katarken kalçalarınızdaki, basenlerinizdeki veya karnınızdaki yağları azaltır ve vücudu şekillendirir.
  • Kıyafetlerin daha çekici bir şekilde vücuda oturmasına yardımcı olur.-
  • Düz kalçaları olanlarda, kalça projeksiyonu kazanarak daha genç, estetik açıdan hoş bir şekil verir.
  • Üst ve alt vücudunuz arasındaki dengeyi yeniden oluşturmaya faydalı olur.
  Brezilya Kalçası Ameliyatı İçin Kimler Uygundur?

  Brezilya poposu ameliyatı (popo dikleştirme),kalçaların şeklini ve boyutunu iyileştirmek için çok iyi bir seçenek olabilir. Bazı hastalar brezilya kalça estetiği için daha uygundur.

  Genel olarak, aşağıdaki özelliklere sahip olan kişiler, Brezilya popo estetiği için muhtemelen iyi birer adaydır:

  • Protezsiz (İmplantsız) kalça büyütme operasyonu istiyorsanız,
  • Kalçalarda aşırı sarkma yok ise,
  • Popoya yağ ejeksiyonu için diğer vücut bölgelerinde yeterince yağ varsa.

  Popoya yağ enjeksiyonu yaptıranlar, birkaç hafta boyunca doğrudan kalçanızın üstüne oturmaktan kaçınabilmelidir.

  Adına rağmen, Brazilian Butt Lift BBL yani brezilya popo kaldırma ameliyatı adının aksine geleneksel bir "kaldırma" prosedürü değildir. Yani kalçadaki sarkan deri varsa ona dair bir müdahale yoktur. Eğer kalçalarda veya bacakta cilt sarkması varsa, uyluk ve popo kaldırma ameliyatı daha uygun bir seçenek olabilir.

  Brezilya Kalçası Ameliyatı ve Silikon Kalça Protezi Farkları

  Brezilya kalçası ameliyatı önemli bir avantajı, implant (silikon kalça protezi) olmadan kalça boyutunu büyütmesidir. Brezilya Poposu (BBL) Ameliyatı oldukça doğal görünümlü ve belirgin sonuçları olan bir operasyondur.

  Bununla birlikte, kişi çok zayıfsa, vücuttan alınacak yağlar yeterli olmayıp ve arzu ettiğiniz büyüklük artışını elde etmenin tek yolu silikon kalça protezi olabilir. Silikon Popo Protezleri bazı hastalar için iyi bir seçenek olabilir; ancak, kapsüler kontraktür ve daha yüksek enfeksiyon riski dahil olmak üzere implantlara (kalça protezlerine) sahip olmanın ek risklerini anlamak önemlidir. Kalça implantları, ustalıkla gerçekleştirilen Brezilya Poposu (BBL) Ameliyatına kıyasla daha az doğal görünebilir.

  Brezilya Poposu (Brazilian Butt Lift) Nasıl Yapılır ?

  Brezilya kalça estetiği veya Brezilya Poposu ameliyatı üç temel adımı içerir:

  1- Brezilya Poposu (Brazilian Butt Lift) Ameliyatında ilk aşama, Liposuction ile kalça, bel, uyluk, karın ve / veya diğer bölgelerden yağ alınır. Bu amaç ile Vaser Liposuction ile yağ alımnı tercih etmekteyiz. Vaser Liposuction yağ dokusuna minimal hasar maksimum saygı prensibi ile işleyen bir yöntem olup, ses dalgaları ile yağı zarar vermeksizin vücuttan toplamayı ve ihtiyaç duyulan bölgelere nakletmeyi sağlar. Dolayısı ile alınan ve kalçaya verilen yağların yaşama oranı çok yüksektir.

  2- Çıkarılan yağlar saflaştırılır ve transfer için hazırlanır.

  3- Estetik cerrah, popo büyütme, hacmi artırmak ve popoya istenilen formu vermek için belirli bölgelere “popoya yağ enjeksiyonu” yapar.

  Verilen yağların tümü verilen bölgede kalmayıp bir kısmı eriyecektir. Bu sebepten birçok cerrah bu erime payını da göz önüne alarak, olması gerekenden biraz fazla yağ enjeksiyonu yapmaktadır.

  Brezilya Poposu (Brazilian Butt Lift) Ameliyatında Anestezi

  Brezilya Poposu (Brazilian Butt Lift) Ameliyatını, genel anestezi altında gerçekleştirmekteyiz.

  Brezilya Kalça Estetiği (Brazilian Butt Lift) Ameliyatından Sonra İyileşme

  Brezilya kalça estetiği (brazilian butt lift) ameliyatından sonra iyileşme bazı özel önlemler gerektirir. Brezilya poposu ameliyatı sonrası ağrı tipik olarak minimum düzeydeyken ve ağrı kesicilerle kolayca kontrol altına alınır. Brezilya poposu ameliyatı sonrası yaklaşık 2 hafta boyunca doğrudan kalçanızın üzerine oturmanıza veya uzanmanıza izin verilmez, yüzüstü yatmanız önerilir.

  Brezilya kalça estetiği sonrası (BBL), yüz üstü ya da yan yatmanız, tuvaleti kullanmak dışında tüm aktiviteler için ayakta durmanız gerekecektir. Hazır olduğunuzda, kalçalar üzerinde baskı oluşmasını önlemek için "simit" tarzında bir koltuk kullanarak veya uyluklarınızın altına bir yastık koyarak, değiştirilmiş bir pozisyonda oturmanıza izin verecektir. Brezilya kalça estetiği sonrası (BBL),Normal oturma aktivitesine genellikle 8 hafta kadar sonra izin verilir.

  Estetik cerrahınızın talimatları doğrultusunda, ameliyattan sonraki 1 hafta içinde hafif günlük aktivitelere devam edebilir ve 10 ila 14 gün içinde işinize dönebilirsiniz.

  Brezilya Kalçası (Brazilian Butt Lift) Sonuçları Kalıcı mıdır?

  Brezilya Poposu (Brazilian Butt Lift) ameliyatı sonrası kalçaya transfer olan ve erimeyen yağ hücreleri yıllarca kalacaktır. Ancak kilo alıp vermeler kalça görünümünü etkileyecektir, bu sebepten Brezilya kalça estetiği sonrası (BBL) sonrası kilo kontrolü önemlidir.

  Brezilya Poposu (Kalçası) Ameliyatı Riskleri

  Brezilya kalçası ameliyatı (Brazilian Butt Lift) silikon kalça protezleri gibi diğer ameliyatlara göre daha az risk taşıyabilir. Yine de, herhangi bir ameliyatta olduğu gibi, bazıları çok ciddi yan etkiler riski taşır.

  • Enfeksiyon,
  • Enjekte edilen bölgelerde cilt altında topaklar,
  • Derin enfeksiyon nedeniyle tedavi edilen bölgelerde cilt kaybı,
  • Kalpte veya akciğerlerde ölümcül olabilen yağ embolisi,
  • Enjekte edilen bölgelerde yağların fazla erimesine bağlı ikinci bir seans gerekebilir.

  Brezilya Poposu (Brazilian Butt Lift) ameliyatı yaptıranların yorumları sonuçların tam olarak ameliyattan sonraki 6 ay içinde, ödemler geçtikten ve tamamen iyileştikten sonra belirginleştiğini söylerler. VaserLipo ile alınan yağlar sebebi ile bel oyuğu keskinleşir, bacak konturu düzelir ve kalça projeksiyon kazanarak daha estetik bir görünüme kavuşur.

  Nitelikli bir estetik cerrah tarafından yapıldığında, Brezilya poposu ameliyatı, uzun süreli sonuçları olan etkileyici bir işlemdir.

 • B
  Burcu***08.12.2017

  Tarık bey 30 yaşındayım, sadece karın ve yan kısımlarında bir miktar fazlalığım var. Ancak asıl sorunum popom dümdüz. Popo silikon protez koydurmayı düşündüm, spor yaparken oynuyor veya ters dönüyormuş diye duydum. En yeni yöntem sanırım sizin yaptığınız Vaser liposuction ile popo büyütme. Ne tavsiye edersiniz. Telefonumu bıraktım bana dönüş yapar mısınız.

  Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu

  VaserLipo ile popo büyütme ve şekillendirme operasyonlarında birçok avantaj mevcut 1.Dokuya saygılı bir teknik olduğundan damar sinir ve lenf damarları korunarak daha kansız bir operasyon mümkündür 2.Erken dönemde günlük yaşama ve iş hayatına dönüşü sağlar 3.Ameliyat sonrası ödem daha azdır 4.En önemlisi verilen yağın kalıcılık oranının en fazla olduğu liposakşın tekniğidir. Çünkü yağlar zarar verilmeden alınır. 5.Yağların alındığı bölgede şekillendirme de yapılır. 6.Popo protezlerindeki kapsül oluşumu, ters dönme yer değiştirme, spor yaparken rahatsızlık hissetme gibi problemler olmaz. 7.Doğal allerjik ve kanserojen olmayan bir materyal olan yağ aynı zamanda kalça şekillendirme için ideal bir materyaldir.

Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu - İletişim

Adres:Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 31/8 Çukurambar Çankaya Ankara

E-Posta:tarikmdgmail.com
bilgivaserlipo.com.tr

Soru Sor
En az 70 karakter.

Gizlilik bilgileriniz bizimle güvende.

Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluDoç. Dr. Tarık ÇavuşoğluPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Telefon: 0312 220 4426