Hasta Yorumları
VİDEOLAR

Yüze Yağ Enjeksiyonu

telefon +90312 220 4426
Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüzde Yağ Enjeksiyonu Ankara

En sık yağ enjeksiyonu yapılan yüz bölgeleri;

 1. Ağız kenarında “gülme çizgileri” olarak bilinen (nazolabial) bölge
 2. Elmacık kemikleri
 3. Dudaklar
 4. Şakak (temporal) bölge
 5. Alın ve kaş arası
 6. Kaş kenarlarıdır.

Çeşitli travmalar sonucu ortaya çıkan çukurlukların düzeltilmesinde de sıkça kullanılan bir uygulamadır.

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Vücudun karın, basenler, bel gibi belli bölgelerinden alınan yağların kanülveya enjektörler yardımı ile hacim eksikliği görülen veya hacimce büyütülmek istenilen bölgelerine (elmacık kemikleri, göz altı, dudak, meme, popo v.s) verilmesidir.

Yüze Yağ enjeksiyonunda niçin Vaser Lipo tercih edilmektedir?

 1. Vaser Liposuction sadece yağa spesifik olup damar, sinir, lenf kanalları ve bağ dokuya zarar vermez. Dokuya saygılı bir yöntemdir.
 2. Yağın alındığı bölgede morluk, ödem ve kanama daha azdır.
 3. Erken dönemde sosyal hayata dönülür.
 4. Elde edilen yağ hücreleri hasra görmemiş olduğundan verilen bölgelerde %83’e varan oranlarda kalıcılık oranına sahiptir. (Mevcut Liposuction yöntemleri arasında en yüksek)
 5. Yağ enjeksiyonu sonrası oluşabilecek morluklar ne kadar zamanda geriler?

Yüzde yağ enjeksiyonu mu Dolgu mu? Yağ enjeksiyonunun avantajları nelerdir?

 1. Yağ enjeksiyonu kendi dokumuzdan(otojen) olduğundan herhangi bir alerjik reaksiyon riski taşımaz.
 2. Katkı veya taşıyıcı madde içermez. Kanserojen değildir.
 3. Kalıcıdır. Özellikle Vaser Liposuction eşli,ğinde alınan yağlarda kalıcılık oranı en yüksektir.
 4. Kalıcı olması sebebi ile ve her Hyaluronik asit dolgularda olduğu gibi 9-12 ayda bir tekrarlama gerekliliği olmadığından maliyeti orta-uzun vadede çok daha düşüktür.

Yüzde Yağ enjeksiyonu nasıl yapılmaktadır?

Bahsi geçtiği üzere VaserLipo günümüzde yağ enjeksiyonu için en etkili Liposuction yöntemidir.

Sadece belli bir bölgeye yağ enjeksiyonu yapacak kadar yağ toplamak amacı ile yapılabildiği gibi, bölgesel şekillenme de aynı seansta yapılıp elde edilen yağlar istenilen bölgede kullanılabilmektedir.

Mesela karın, bel, simit ve sırt bölgesi şekillendirilip aynı seansta elde edilen yağlar yüze, popoya veya memeye dolgu amacı ile kullanılabilmektedir. Tek uygulamada birden fazla faydalanım elde edilebilmektedir.

Bir diğer uygulamada Liposuction ile elde edilen yağlardan özel bir işlem ile 1-2 saat içerisinde (operasyon bitene kadar) kök hücrelerin ayrıştırılarak yüze enjeksiyonudur. Halk arasında gençlik aşısı olarak da adlandırılan bu uygulama sonrasında onarıcı, canlandırıcı ve yaşın getirdiği etkileri tamir edici bu hücreler pür(saf) şekli ile yüze zerk edilir. Hatta yağ hücreleri ile karıştırılarak istenilen bölgelerde dolgunluk da sağlanır. Görülmüştür ki kök hücre ile birlikte verilen yağların yaşayabilirliği çok daha fazladır.

Dudaklara yağ enjeksiyonu: Hasta sadece dudak kalınlaştırma talep ediyorsa hyaluronik asit içeren dolgu malzemelerini tercih ederiz. Ancak beraberinde elmacık kemikleri, gülme çizgileri (nazolabial),çene gibi bölgelere de dolgu talebi varsa yağ enjeksiyonu avantajları sebebi ile tercih edilmektedir.

Elmacık kemiklerine yağ enjeksiyonu: Özellikle genç yaşlarda dolgun ve belirgin yanak yapısına sahip kişiler yaş ile bu bölgedeki yağların erimesi(atrofiye olması) sebebi ile daha silik ve projeksiyonunu kaybetmiş elmacık kemiklerinden şikayet ederler. Bazı zayıf ve genç hastalar ise ne kadar kilo alsalarda elmacık kemiklerinin dolgun ve belirgin olamamasından muzdariptir. Kaybolan yanak ve elmacık hacmini yerine getirmek ve dolgunlaştırmak amacı ile yapılan yağ enjeksiyonu çok güzel sonuçlar ortaya çıkartır. Doğal bir malzeme oluşu ve VaserLipo ile kalıcılık oranlarının yüksek oluşu, kolay ve kısa bir işlem olması başlıca avantajlarıdır.

Ağız çevresigülme çizgilerine (nazolabial) yağ enjeksiyonu: Zaman içerisinde mimik kaslarının etkisi ve bu bölgedeki yağ dokusunun kaybı ile derin ağız kenarı gülme çizgileri oluşur. En kalıcı ve etkili çözümü yine yağ enjeksiyonudur.

Yüze yağ enjeksiyonu fiyatları ?

Yüzde yağ enjeksiyonu fiyatları uygulama sahasının miktarı ve ek prosedürlerin varlığına göre değişkenlik gösterir.

Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluDoç. Dr. Tarık ÇavuşoğluPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

1972 yılında Ankara’da doğdu. 1990-1996 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp eğitimini tamamladı....

Profili Görüntüle
Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu - İletişim

Adres:Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 31/8 Çukurambar Çankaya Ankara

E-Posta:tarikmdgmail.com
bilgivaserlipo.com.tr

Soru Sor

Gizlilik bilgileriniz bizimle güvende.

Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluDoç. Dr. Tarık ÇavuşoğluPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Telefon: 0312 220 4426