Hasta Yorumları
VİDEOLAR

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme

telefon +90312 220 4426
Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Ankara

Meme büyütme talepleri her geçen yıl artmaktadır. Öyle ki Estetik Cerrahi ameliyatları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Ancak vücuda yabancı bir cisim konulacak olması bazı kadınlarda protez ile meme büyütme ameliyatlarına karşı bir ön yargı ve çekince oluşturmaktadır. Tüm başarılı sonuçlara ve hasta memnuniyetine rağmen bu konuda korkusunu atamayan bir hasta grubu mevcuttur.

Son 10-20 yıl içerisinde yapılan kök hücre ve yağ çalışmaları yağ dokusunun aslında Plastik Cerrahide ne kadar değerli olduğunu bir kez daha göstermiştir. Eskiden vücutta fazlalık olarak görülen ve atılan yağ dokusunun içerisinde barındırdığı zengin kök hücre içeriği ile biyolojik bir cevher olduğunun keşfi estetik cerrahide çığır açmıştır. Liposuction ile elde edilen yağ hücrelerinden zengin kök hücre içeriğinin ayrıştırılması ve bu muhteşem materyalin ihtiyaç duyulan bölgelerde (yüzdeki kırışıklıkların giderilmesi, yüz gençleştirme, çökük yara izlerine, popo, meme ve bacak biçimlendirmede) kullanılması devrim niteliğindedir. Yağdan elde edilen kök hücrelerin bölgesel fazlalıklardan alınan yağ ile harmanlanmasının vücudun herhangi bir başka bölgesine hacim eklemek için kullanılabilecek ideal bir dolgu maddesi olduğu görüldü. Eskiden yağ enjeksiyonu yapılan bölgelerde maksimum %35-40’ larda olan yağ kalıcılık oranı bugün sadece Vaser liposuction kullanılarak %83 lere, kök hücre eklenerek bunun ötesine çıkabilmektedir. Dolgunluk yanı sıra kök hücreler o bölgede onarıcı özellikleri ile de faydalı olmaktadır.

Günümüzde pek çok konuda yoğun bir şekilde tıbbi kullanımı olan yağ dokusu, “uygun hastalarda” göğüs büyütme için de silikona alternatif ya da Silikon meme protezi ile birlikte kullanılarak sonuçların çok daha başarılı olmasına yardım etmektedir. Özellikle meme protezinin geçiş bölgelerinde yumuşak bir geçiş sağlaması ve ek dolgunluk istenilen bölgelerde bu görevi yerine getirmesi başlıca avantajlarıdır.

Yağ Enjeksiyonu ile Göğüs Büyütme için uygun hastalar kimlerdir?

Genel kriterler olarak yağ enjeksiyonu için en uygun adaylar göğüsleri küçük olan ancak sarkma problemi olmayan hastalardır. Yaştan ziyade en önemli kriter deride sarkma gevşeme miktarıdır. Elbette hastaların vücudunda ihtiyacımız olan yağ greftleri için gerekli yağ miktarı bulunmalıdır. Genellikle karın, bel, simit bölgesi ve basenler gibi istenmeyen fazlalıkların olduğu bölgeler ideal yağ dokusu kaynaklarıdır. Hastalara aynı seansta Vaser Liposuction ile vücut şekillendirme hem de göğüslere yağ enjeksiyonu aynı seansta yapılarak iki faydalanım bir arada da olabilir.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme işlemi nasıl yapılır?

Operasyon için en uygun liposuction yöntemi VaserLipo’ dur. Zira yağ hücrelerinin nakledikleri yerde kalıcılıklarını sürdürmeleri ve zedelenmemiş olmaları gerekir. Günümüzde bu denli kaliteli, zedelenmemiş ve kalıcılık oranı yüksek yağı elde edebilmenin en iyi yolu Vaser Lipo yöntemidir. İşlem için genellikle sedasyon adı verilen hafif bir anestezi türü veya genel anesteziyi tercih ediyoruz. Yağın alındığı maksimum 0.5-1cmlik kesiler yapıldığından iz problemi olmamaktadır. Operasyon yaklaşık 1 saat içinde sona erer ve işlemden sonra hastanede yatmak gerekmez. Uygulamanın ertesi günü hasta sosyal yaşamına dönebilir.

Yağ enjeksiyonu protez uygulamalarına göre daha mütevazi sonuçlar vermektedir. Yağlar Vaser Liposuction ile alındığından diğer yöntemlere göre daha kalıcı olmaktadır. . Daha önce bahsedildiği gibi meme protezi ile birlikte yağ enjeksiyonu yapılan vakalarda sonuçlar daha iddialıdır.

Göğüs büyütme için silikon meme protezleri ve yağ enjeksiyonu dışında kabul edilen uzun dönem etkinliği kabul edilmiş başka bir yöntem yoktur. Bu teknikler dışında yapılan tüm uygulamalar ciddi komplikasyon riskleri içermekte, hayal kırıklığı ve para israfına sebep olabilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme fiyatları?

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme işlemi beraberinde yapılan uygulamalara ve uygulamanın çerçevesine göre değişkenlik gösterir.

Vaser Liposuction Yaptıranlar1
  • Özel bir hastanede hemşireyim. Hastanemize çok estetik cerrah gelir. Tarık hocanın hastalar hep farklıdır. Hemen ayağa kalkar, gülerek çıkar, sorunsuzdur.

    20.08.2017 Özlem B. - Tümünü Göster
Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluDoç. Dr. Tarık ÇavuşoğluPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

1972 yılında Ankara’da doğdu. 1990-1996 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp eğitimini tamamladı....

Profili Görüntüle
Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu - İletişim

Adres:Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 31/8 Çukurambar Çankaya Ankara

E-Posta:tarikmdgmail.com
bilgivaserlipo.com.tr

Soru Sor

Gizlilik bilgileriniz bizimle güvende.

Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluDoç. Dr. Tarık ÇavuşoğluPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Telefon: 0312 220 4426