Hasta Yorumları
VİDEOLAR

Vaser Liposuction

telefon +90312 220 4426
Vaser Liposuction

Vücut şekillendirme operasyonları dünyada en çok tercih ve talep edilen cerrahi prosedür olup, yeni teknoloji ve yeni yöntemler ile daha etkili, sofistike ve güvenli bir cerrahi uygulama haline gelmiştir.

Vaser Liposuction uygulaması temelde bölgesel yağlanma bölgelerinden yağların ince kanüller yardımı ile alınması işlemidir. Liposakşın tek başına uygulanabildiği gibi meme estetiği, karın germe gibi operasyonlara eşlik eden bir cerrahi yöntem olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Vaser Liposuction Ankara Fiyatları 2018

Vaser Liposuction fiyatları (maliyeti) çalışılacak bölgeye, tercih edilen hastane, uygulayan cerraha göre değişiklik göstermektedir. Vaser Liposuction tam donanımlı hastane ameliyathane şartlarında yapılmalıdır. Çalışılan bölgeye ve çekilen yağ miktarına göre hasta 1 gece hastanede yatırılabilir veya aynı akşam taburcu edilebilir. Vaser Liposuction Ankara Fiyatı ise operasyonun inceliklerine göre belirlenir. Planlanan yağ aldırma operasyonu yada olağansa yağ transferi, fiyatı etkileyeceğinden standart bir ücretten bahsetmek mümkün olmayacaktır.

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser (Vibration Amplification of Sound Energy at Resonance) liposuction, klasik liposuction yöntemine ek olarak yağ alma işlemi öncesinde ultrasound (yüksek frekans ses dalgaları) ile yağ hücrelerini bağlı bulundukları yağ lobüllerinden ayırıp akışkan kıvamda yağ emülsifikasyonu haline getirir. Diğer liposuction yöntemlerinde rastladığımız  kanama, morarma ve ciltte dalgalanma gibi sorunları önleme amacıyla geliştirilmiş yeni bir teknolojidir. Dolayısıyla Vaserliposuctionileri bir liposuction yöntemidir.

Tıpkı bir üzüm salkımındaki taneler gibi yağ hücreleri tekli, ikili, üçlü gruplar halinde serbest kalır. Bu işlem sırasında yağa spesifikfrekansta ses dalgarıgönderilerek bağ dokuya, damar ve sinirlere zarar verilmez. Dokuya saygılı bir yöntem olan Vaser (ultrasonik liposuction) işlemi  sırasında alınan yağlar; doğal bir dolgu malzemesi olarak kullanılabilir. Şekil verilmek istenilen bir bölge varsa (meme büyütme, popo bölgesinde dolgunluk, yüzde gülme çizgileri ve elmacık kemikleri vs) bunların şekillendirilmesinde kullanılabilir.

Tıp literatüründe kullanılan adı Ultrasound Assisted Liposuction(UAL) ya da ticari adıyla Vaser Liposuction olarak kullanılmaktadır.

En son teknoloji Vaser Lipo yada UAL(ultrason destekli liposakşın) ultrasonik ses dalgaları kullanarak yağları parçalamakta ve yağlar sıvı haliyle aspire edildiğinden, klasik liposuction yönteminde görülebilen dalgalı yüzey görünüm, kanama, morarma gibi sorunlarla vaserliposuction operasyonu sonrasında karşılaşılmamaktadır.

Vaser Liposuction yöntemi liposakşın işlemine farklı ve sofistike bir boyut kazandırmıştır. Zira vaser liposuction yöntemi ile alınan yağlar istenilen bölgelere dolgu malzemesi olarak verilebilmekte ve bu yağlar verilen bölgede %80 lere varan oranlarda kalıcılığa sahip olabilmektedir.

Vaser liposakşın ile yapılan vücut şekillendirme ameliyatlarında damar, sinir ve bağ dokuya zarar verilmediğinden kanama az, iyileşme hızlı, ameliyat sonrası süreç ağrısız ve kolaydır. Aynı seansta meme, kalça, yüz ve bacak gibi bölgelere alınan yağlar verilebilir ve bu bölgeler şekillendirilebilir.

Vaser Liposuction’ı diğer liposuction tekniklerine üstünlüğü nedir?

Vaser yüksek frekansta  ultrasound (USG) ses dalgaları ile sadece yağlara etki eder. Çevre bağ dokuya, damar ve sinirlere zarar vermediğinden dokuya en saygılı vücut şekillendirme yöntemidir. Sinir yapılara zarar vermediğinden ameliyat sonrası ağrı minimaldir. Damar yapılara zarar vermediğinden kanama çok az olup daha fazla miktarda yağ kanama olmaksızın alınabilir. Ameliyat sonrası günlük yaşama dönüş çok hızlı olur. Isı oluşturmadığından çevre dokuda termal(ısı) hasarı oluşmaz, ödem ve ciltte düzensizlik riski düşüktür. Daha güvenli bir yöntemdir. Ameliyat sonrası ödem diğer yöntemlere göre daha azdır ve erken dönemde geçer.

Vaserlipo bacak, popo, basen, baldır ve ayak bileği şekillendirmede ve lipödem tedavisinde dünyada kabul edilen altın standart şekillendirme yöntemidir. Isı etkisi olmadığından çevre dokuda termal hasar oluşturmaz, ödem(şişlik) ameliyat sonrasında minimaldir. Damar ve lenf sistemleri korunmuş olduğundan oluşan ödem de çok kısa sürede geçer. Daha az morarma görülür.

Vaserlipo işlemi sonunda elde edilen yağlar viabl (yaşayabilir) olma özelliklerinden dolayı dolgu malzemesi olarak kullanılabilir. Yani Vaser Lipo ile alınan yağlar aynı seansta meme büyütme, popo dikleştirme, yüzde elmacık kemikleri, gülme çizgileri gibi bölgelerde dolgu amacı ile kullanılabilir. Yağ dokusu ile yapılan dolgular herzaman otojen(kendi dokusundan) olduğundan seçkin bir dolgu malzemesi olarak kabul edilir. Bu özelliğinin yanı sıra kalıcılığı (%80 lere varan oranda),allerik olmama özelliği ve yüksek oranda kök hücre içermesi de ek avantalarıdır.

Ameliyat sonrası deri düzensizlikleri, dalgalanmalar (irregularite) Vaser liposuction da daha az rastlanır. Isı etkisi olmadığından ameliyat sonrası fibrozis (kötü iyileşme dokusu) görülmez ve ciltaltı dokuda bölgeye şekil verirken cerraha detay çalışma imkanı verir. 

Lipödem hastalarında çevre dokuya saygısı ve lenfatik damarlara zarar vermemesi sebebi ile dünyada kabul edilen en etkili yöntemdir. Etkili biçimde yağların o bölgeden uzaklaştırılabilmesi ve bunu yaparken de damar yapıların korunması ameliyat sonrası dönemi konforlu ve günlük yaşama dönüşü hızlı hale getirir.

Ciltte sıkılaşmaya neden olması sebebi sarkma ve gevşeme riski olan bölgelerde özellikle çene altı (gıdı) liposuction ve erkekte meme büyümesi(jinekomasti) tedavisinde etkili bir yöntemdir.

Kombine cerrahilerde özellikle karın germe (abdominoplasti) ile birlikte çok başarılı sonuçlar verir. Karın germe (abdominoplasti) uygulaması ile birlikte klasik liposakşın yapılırken bel ve tüm karın bölgesi riskler içerir. Zira deriyi besleyen damarlara zarar verme kaygısı ile cerrah istediği kadar ve her bölgeye liposakşın yapamazken, Vaser Lipo ile birlikte yapılan karın germe (abdominoplasti) ameliyatlarında güvenle yaygın liposuction yapabilme ve tüm bel, sırt ve karın bölgesine şekil verebilme şansı vardır. Damar ve sinirlere zarar vermeyen vaserliposuction yöntemi cerraha istediği işlemi yapabilme şansını ve hastaya daha başarılı sonuçları sunar.

Vaserlipo düzenli spor yapan ve vücut detaylarını daha beligin hale getirmek isteyen hastalarda High Definition (Hi-Def) operasyonları için kullanılmaktadır. Ciltaltı yağ dokusu istenilen ölçüde inceltilerek kas detayları (six-packs gibi) belirgin hale getirilir. Kadınlarda bu amaçla en sık şekillendirilen alanlar bel bölgesi ve kalçalardır. Hi-Def, Vaser uygulamasından farklı bir başka bir cihaz işlemi değildir. Vaser uygulaması ile yağ alınırkenalınırken eş zamanlı kaslara veya yüz veya beden konturlarına da şekil verilmekte, mevcut hatlar, daha dikat çekici, görünür hale getirilir.

Vaser Liposakşın en sık nerelerde tercih ediliyor?

Vaser Liposuction tüm vücut bölgelerinde uygulanabilir. Kadınlarda karın, bel, basen, bacak, sırt, sütyen altı ve gıdı bölgelerinde sıkça talep edilmektedir. Erkeklerde ise basen, üst-alt bacak, karın, bel(simit),sırt, gıdı, baldır, diz ve meme (jinekomasti) bölgelerinde talep görmektedir. Vaserlipo sayesinde oransız olan vücut bölgelerinde oran tekrar oluşturulmakta, Hi-Def uygulaması ile atletik ve fit bir görünüm sağlanmaktadır.

Kimler Vaser Lipo için uygundur?

2001 yılında Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi(FDA) tarafından onaylanmış olan bu yöntem kadın ve erkekte tüm vücut bölgelerinde güvenle uygulanabilmektedir.

Bölgesel yağlanmanın mevcut olduğu ve diğer bölgeler ile oransızlık görülen tüm bölgelerde uygulanabilir. Kadın ve erkekte karın, bel (simit) ve sırt bölgesinde diyet ve spora dirençli yağların alınması ve diğer vücut bölgeleri ile oransal bütünlüğün sağlanmasında etkili bir yöntemdir. Erkeklerde her yaşta görülebilen jinekomasti (meme büyüklüğü) problemi için de oldukça etkili bir yöntemdir. Vaserlipo tekniği, diyet ve spor yapılmasına rağmen yokolmayan basen, bacak, diz içi ve popo bölgesinin şekillendirilmesinde seçkim bir yöntemdir. Kadın ve erkekte gıdı ve kol bölgesinin şekillendirilmesinde de yüksek talep görmektedir.

Doğum sonrası eritilemeyen göbek ve simit bölgesi yağlanmaları özellikle alt karında deri çatlakları ve sarkma da eşlik ediyorsa “Karın Germe (Abdominoplasti) ve Vaser Lipo” kombinasyonu harika sonuçlar vermektedir. Aynı seansta karın kaslarındaki deformasyonun düzeltilmesi için (Diyastazis Rekti) onarımı da yapılmaktadır. Bu sayede düz bir karın, ince bir bel oluşturmak mümkün olabilmektedir.

Düzenli spor yapan karın, bel ve sırt bölgesinde minimal fazlalıkları olan kadın ve erkeklerde Hi-Def diye bilinen cerrahi prosedür ile karın, sırt, göğüs ve kol kasları üzerindeki cilt altı yağlar Vaser liposuction (ultrasonik liposuction) ile alınarak kas sınırları ve geçişleri belirgin hale getirilir. Heykel şekillendirilir gibi verir gibi, hastanın topoğrafik fiziksel yapısına uygun olarak kas gölgeleri bu metotla belirgin hale getirilir. Bu bölgelerden alınan yağlar ihtiyaç varsa hacmini kaybetmiş bölgelere transfer edilebilir(popo dikleştirme). Kadınlarda en sık popo dikleştirme arzu edilmektedir. Erkeklerde ise göğüs kaslarını daha gelişmiş göstermek için kullanılan bu yağlar göğüs kaslarının sınırları belirgin hale getirildikten sonra kas altına enjekte edilir. Sonuçta kadınlarda birkaç beden incelme, ince bir bel ve dik bir popo elde edilirken, erkeklerde doğal ve kaslı bir vücut görünümü, düz ve sınırları belirgin karın kasları (sixpack) elde edilmektedir.

Lipödem hastalarında bacak, basen, diz içi, alt bacak ve ayak bileklerinde incelme minimal ödem, morluk ve kanama ile elde edilirken hastalar erken dönemde normal yaşamlarına dönebilmektedirler.

Ankara ilindeki kliniğimde Vaser Liposuction için hemen randevu alabilirsiniz.

Vaser Liposuction genel anestezi ile mi yapılır? Operasyon öncesi hazırlık nasıl olmalıdır?

Vaser Lipo işleminde genellikle birden fazla bölgede (karın, sırt, simit, bacak, gıdı vs) geniş bölgeler bir arada çalışıldığından hasta rahatlığı açısından genel anestezi tercih edilir. Daha küçük ve az alandaki bölgelerde, sedasyon ve bölgesel anestezi de tercih edilebilir.

Vaser Lipo operasyonundan 1 hafta ideal olarak ise 3 hafta önce kan sulandırıcı ilaçlar kesilmelidir. Yine kan sulandırıcı etkileri sebebi ile bitki çayları, E vitamini ve bazı vitamin türevleri kesinlikle alınmamalıdır. Ameliyattan en az 7-8 saat öncesinde katı gıda ve sıvı alımı kesilmelidir. Sigara ve alkolden uzak durulmalıdır.  Hastaların rutin kan tetkikleri (tam kan sayımı, biyokimya, kanama-pıhtılaşma testleri, hepatit markerlarıvs) operasyon öncesinde yapılır. Hastanın ek bir rahatsızlığı var ise buna dair test ve konsultasyonlar da yapılır.

Vaser Liposakşın işlemi nasıl yapılır? Cerrahi uygulamanın detayları nelerdir?

Vaser liposuction işlemi ameliyathane şartlarında tam donanımlı hastane ameliyathanesinde yapılır. Genel anestezi altında hasta önce cilt dezenfektanları ile yıkandıktan sonra 3-4mm lik kesiler ile tumescent solüsyon(içinde lokalanestezik ve kanama olmaması için adrenalin içerir) uygulama yapılacak sahalara ciltaltı ve yağ dokuların içerisine verilir. Sonrasında özel 2-3mm çapındaki ince probların ucundan verilen ses dalgaları ile yağ doku içerisinde yağ hücrelerini küçük gruplar halinde emülsifiye (akışkan sıvı) hale getirir. Bu uygulamadan sonra sıvı hale gelen bu yağlar milimetrik ince kanüller ile vakum ile çekilir ve vücut dışında özel steril haznelerde toplanır. Liposuction esnasında şekillendirme yapılmaktadır. Uygulamanın yapıldığı bölgede tıpkı bir heykele şekil verir gibi simetrik ve özenli bir çalışma gereklidir. Kas geçişleri ve sınırları (sixpack) daha belirgin hale getirilebilir. Çekilen bu yağ hücreleri travmatize olmamış ve verildikleri bölgede hayatiyetini sürdürebilecek özelliktedir. Alınan bu yağlar kadınlarda meme dikleştirmek ve büyütmek, popo bölgesinde dikleştirme amacı ile kullanılabilir. Erkeklerde göğüs kası altına verilerek kas görünümü daha da belirgin hale getirilebilir.  Yüz bölgesinde yaş ile çöken ve eriyen bölgeler kök hücreden zengin bu yağlar ile dolgunlaştırılıp genç bir görünüm verilebilir. Operasyon süresi çalışılan bölgenin genişliğine ve yapılacak ek prosedürler ve sayısına göre değişir.

Vaser Lipo operasyonu diğer estetik cerrahi ameliyatları ile kombine uygulanabilir mi?

Vaser Lipo ameliyatları meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, karın germe, yüz germe gibi estetik ameliyatlar kombine olarak birlikte uygulanabilir. Ayrıca vaser liposuction ile yağ hücrelerinin yapısı bozulmadığından ihtiyaç duyulan bölgelere (yüz, bacaklar, popo) verildiğinde kalıcılık oranları %80’lere varmaktadır. Meme protezi ile birlikte yapıldığında alınan yağlar memenin konturlarını güzelleştirmek amacı ile kullanılabilir. Meme protezi ile çevre doku arasındaki geçişi yumuşatmak ve istenilen bölgede ek bir dolgunluk sağlamak için kullanılabilir. Meme protezi olmaksızın ekstra dolgunluk talep edilen memelerde de uygun hastalarda meme dikleştirmek için kullanılabilir. Yüz bölgesinde de Vaser Lipo ile alınan yağlar dolgu malzemesi olarak kullanılabilir. Damar ve sinir yapılara zarar vermediğinden karın germe (abdominoplasti) operasyonlarında klasik liposuctiondan farklı olarak tüm gövde de şekillendirme yapma şansımız mevcuttur. Vaser Abdominoplasti sonuçları gerçekten çok çarpıcı sonuçlar vermekte hasta memnuniyeti maksimum ölçülerde olmaktadır.

Vaser Liposakşın operasyonu sonrası hastanede yatmak gerekir mi? Operasyon sonrası dönem ağrılı mıdır?

Vaser Lipo sonrasında eğer çok sınırlı bir bölgede çalışılıp fazla miktarda yağ alınmadı ise (gıdı bölgesi, erkekte meme-jinekomasti, kol bölgesi, diz içi gibi) hastalarımızı operasyondan birkaç saat sonra ertesi gün kontrole çağırmak şartı ile evlerine gönderebiliyoruz. Ancak geniş bölgeler çalışıldı ise (karın, bacak vs) 1 gece hastanede misafir ederiz. Bunun amacı hastayı verdiğimiz serumlar ile takviye etmek ve ihtiyaten kontrol altında tutmaktır. Zira estetik operasyonlarda risk almak gibi bir lüksümüz yoktur. Operasyon sonrası süreç fazla ağrılı değildir. Operasyon sırasında verdiğimiz solüsyon (tumescent solüsyon) etkili bir lokalanestezik olan lidokain ve benzerlerini içerir. Operasyon sonrası saatler sonra bile etkinliğini korur ve ağrısız bir akşam yaşatır. Yine hastane şartlarında etkili ağrı kesiciler ile de desteklediğimizden genellikle ağrı hastalarımızın şikayetleri arasında değildir. Sonraki günlerde olan ağrıyı hastalarımız “sanki ağır bir spor yapıp sonraki günkü kas ağrısı” gibi tarif eder. Hastalar operasyondan özel ve bir korse giydirilmiş olarak çıkarlar. Operasyondan birkaç saat sonra yürüyüp dolaşılabilir, gece de ağrısız ve rahat bir uyku imkanı bulunur.

Vaser Lipo operasyonu sonrasında ne kadar süre korse giymeliyim? Sonrasında kontrole ne sıklıkla gelmeliyim?

Her hastanın ihtiyacına ve deri elastikiyetine göre operasyon sonrası 2-3 hafta korse giyilmesi tavsiye ediyoruz. Korseler özel hava alabilen medikal korselerdir ve kıyafetlerin altından belli olmadan rahatlıkla giyilebilir. Vaser liposuction sonrasında genellikle 1 veya 2 gün içinde banyo yapılabilir. Korse banyo esnasında çıkarılabilir, yıkanıp tekrar giyilebilir. Ameliyat sonrası 2.Ve 14. günlerde erken kontroller ve 3 ve 6.aylarda geç kontroller olur.

Vaser Lipo Sonrası Ne Zaman Normal Hayatıma Dönebilirim?

Vaser liposuction operasyonunda kullanılan özel frekanstaki ses dalgaları sadece yağ dokuya etki ettiği kaslar, damarlar ve bağ dokuya zarar vermemesi sebebi ile iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Diğer liposakşın yöntemlerinden daha az morarma, kanama ve ödem görülür. Bu da normal yaşama 3-4 gün içerisinde dönülebilmeyi sağlar. Ödemin çoğunun atılması hastadan hastaya değişmek ile birlikte ortama 3-6 hafta sürmektedir. Bu sürenin sonunda hatlar daha net olarak ortaya çıkar. Ödemin hızlı atılması için masaj terapileri uygulanabilir. İşlem sonrasında bir miktar yağ daha parçalanmaya devam eder. Dolayısı ile bu süreci hızlandırmak için proteinden zengin karbonhidrattan fakir bir diyet özellikle diyetisyen eşliğinde yapılırsa elde edilen sonuç çok daha iddialı olur.

Vaser Lipo sonuçları kalıcı mıdır? Vaser Lipo yönteminden sonra yeniden kilo alır mıyım? Vaser Lipo sonrasında yağlar başka bölgelerde birikir mi?

Onaltı yaşından sonra yağ hücrelerimizin sayısı artmaz, kilo alma dediğimiz hadise mevcut yağların hacminin artması sayesinde olur. Vaser Liposuction yapılan bölgelerde yağ hücre sayısı azaldığı için ileriki dönemde düzensiz beslenme durumunda kilo alma durumunda bu bölgelerdeki yağ hücreleri de etkilense de sayıları azaldığından avantajlı olma durumunu korur. Vaser Lipo sonrasında yeme alışkanlıkları düzensiz, diyetine dikkat etmeyen hastalar kilo alabilir. Bu uygulamadan sonra ne yaparsanız yapın artık kilo almayacaksınız gibi bir iddiada bulunulamaz. Ancak bu kilo alış vücudun tüm bölgelerinde eşit oranda olur. Yeme alışkanlıkları düzenli olduğu ve aşırılığa kaçılmadığı müddetçe şekilli, sağlıklı ve fit bir görünüm devam eder.

Erkeklerde Görülen Meme Büyümesi (Jinekomasti)Tedavisinde Vaser Liposuction Etkili Midir?

Jinekomasti erkek memesinin aşırı gelişmesidir. Fizyolojik olarak nitelendirdiğimiz (patolojik olmayan doğal sebeplerle) yenidoğan döneminde, ergenlikte ve yaşlılıkta görülebilir. Jinekomastinin sebebi çoğu zaman bilinmektedir(idiopatik jinekomasti). Günümüze kadar jinekomastinin tedavisinde gland(meme dokusu) eksizyonu sıkça kullanılmaktaydı. Ancak oluşturduğu skar(iz),memede depresyon(çukurluk) oluşturma ve geç dönemde normal yaşama dönme gibi dezavantajları mevcuttur. Vaser Liposuction ile tedavi edilen jinekomasti hastaların birçoğu ertesi gün masa başı işine dönebilmekte, sadece 1 cm lik bir kesi ile tüm ameliyat yaklaşık 1-2 saatte bitmektedir. Milimetrik kanüller ile yapılan işlem sonrasında hasta aynı akşam evine gidebilmektedir.

Vaser Liposuction tarihçesi, ilk olarak ne zaman kullanıldı?

Vaser teknolojisi katarakt ameliyatlarında kullanılan Fako yönteminden esinlenerek ortaya çıkmıştır. 1990 ların başlarında ilk nesil Vaser cihazları hizmete girmiş olup, zamanla teknolojisi ve yaygın kullanım  sahası ile daha popüler hale gelen bu yöntem günümüzde gelişmiş ve güçlenmiş olan 3.nesil VASER® cihazları olarak Plastik Cerrahinin hizmetindedir. Güvenliği ve etkinliği kanıtlanmış olan bu cihazlar 2001 yılında Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi(FDA) onayını almıştır.

Vaser Liposuction Yaptıranlar3
  • Tarık hocanın ismini ilk olarak Facebook ta Doktor Anneler Grubunda duydum. O kadar güzel şeyler yazmışlardı ki sadece merak ettiğim için bile gelirdim.

    20.08.2017 Burçin B. - Tümünü Göster
  • Daha önceden başka bir plastik cerraha 2 defa karın bölgeme liposakşın ameliyatı oldum ve çok mutsuzdum. Tarık beyi sonradan bir arkadaşımın tavsiyesiyle buldum.

    20.08.2017 Zuhal L. - Tümünü Göster
  • Merhaba! ben 13 yaşında geçirdiğim bir trafik kazası sonucu kalçalarım da oluşan 3 kilo fazladan ağırlıkla yaşadım, doktorum Tarık beyle iletişim haline geçene kadar. Geçirdiğim 3.5 saat süren lazer liposuction operasyonu sonucu bu yükten kurtuldum.

    01.07.2017 Feyza M. - Tümünü Göster
Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluDoç. Dr. Tarık ÇavuşoğluPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

1972 yılında Ankara’da doğdu. 1990-1996 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp eğitimini tamamladı....

Profili Görüntüle
Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu - İletişim

Adres:Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 31/8 Çukurambar Çankaya Ankara

E-Posta:tarikmdgmail.com
bilgivaserlipo.com.tr

Soru Sor

Gizlilik bilgileriniz bizimle güvende.

Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluDoç. Dr. Tarık ÇavuşoğluPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Telefon: 0312 220 4426